Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehetséges, hogy diszkalkuliás...

Lehetséges, hogy diszkalkuliás vagyok? Hova kell ezzel fordulni?

Figyelt kérdés
Általánosban még jól ment a matek, hármasnál rosszabb jegyem sose volt. Most másodikos gimnazista vagyok, tavaly éppen csak átcsúsztam év végén, idén viszont félévkor is buktam és vélhetően év végén se lesz meg a kettes. Rendszeresen járok külön matektanárhoz, ahol úgy ahogy megértem a dolgokat, de utána nem sokkal el is felejtem. Órán mintha kínaiul beszélne hozzám a tanár. Utánaolvastam a diszkalkuliának, mivel felmerült bennem, hogy mi van, ha ezzel van dolgom. A tünetek közül nagyon sok illik rám. Gyakran számolok az ujjaimon, nem tudok analóg órát leolvasni, nem tudok fejben számolni, sose tudom, hogy mennyit kell visszakapnom a boltban, illetve, hogy mennyit kell fizetnem, akármilyen keveset is vásárolok. Az időérzékem rettenetes és csak onnan tudom megjegyezni, hogy melyik a bal kezem, hogy van rajta egy anyajegy. Nagyon rosszul érzem magam miatta, egyszerűen magamat okolom az egész miatt, hogy én vagyok a hülye, hogy még egy kettest se vagyok képes összehozni...
2013. máj. 25. 17:38
 1/1 anonim ***** válasza:
Keresd meg az osztályfönököd evvel a problémával először. Ha jól emlékszem akkor a nevelési tanácsadòhoz kell evvel fordulni.. Onnan elküldenek máshova,ott egy tesztet töltesz ki és megmondják diszes vagy-e.
2013. máj. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!