Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Veletek is előfordult már,...

Veletek is előfordult már, hogy tanulás közben (a tanulástól) felidegesedtetek?

Figyelt kérdés
Engem rengetegszer felbosszant, főleg ha olyat kell tanulni, ami nem érdekel és értelmetlennek tartom. Ilyenkor végig az jár a fejemben, hogy mikor érek az oldal végére, még hány oldal van hátra, még hányszor kell elolvasnom, stb. Ezér sokszor nem is tudom megtanulni az anyagot, csak azt bírom normálisan megtanulni, ami érdekel valamennyire. Gyakran előfordul, hogy tanulás közben vagy végén úgy felidegesedek, hogy kivágom a könyvet az ablakon, volt már olyan is, hogy fel is gyújtottam, belefirkáltam vagy széttéptem. Ráadásul ilyenkor megkönnyebbülést és büszkeséget is érzek, ami furcsa. Általános iskolás és gimis koromban a könyveimet a földön tároltam, gyakran rájuk tapostam, belerúgtam, stb. Az is előfordult, hogy fogtam a táskámat és az összes könyvet és füzetet, ami benne volt beburítottam a szekrény alá. Nem tudom honnan jönnek ezek az elmebeteg ötletek, most már lassan lediplomázom, de az iskolával szemben érzett gyűlöletem nem csillapodott. Mindenesetre a diploma után biztos hogy nem fogok tanulni soha többet, max valami tanfolyamon ami érdekel, mert a végén beleőrülök a tanulásba, pedig nem viszem túlzásba.
2013. máj. 25. 23:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Az idegesség természetes, viszont az a gyűlölet amit leírsz, már elég húzós. Érdemes lenne szakember véleményét kikérni, nehogy az életed más területeit is veszélyeztesse ez a frusztráltság. Ha meg csak a tanuláskor fordul ez elő, akkor - ha megteheted - érdemes lenne megtalálni azt a szakot, ami valóban érdekel, és el tudsz mélyülni benne annyira, hogy az unalmasabb, nehezebb részeket is be tudod fogadni.
2013. máj. 26. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Megtaláltam azt a szakot, ami eddig a legérdekesebb volt számomra, el is végeztem, csak most egy kevésbé érdekeset tanulok, de már csak államvizsga van hátra. Az életben amúgy kimondottan nyugodt ember vagyok, csak amikor otthon egyedül tanulni kényszerülök, kijön belőlem az állat.
2013. máj. 26. 20:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!