Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE tanítói alkalmassági...

ELTE tanítói alkalmassági vizsga hogyan zajlik, a fellendülés kézállásba, gurulás előre segítséggel mit jelent, kell-e összefüggő talajgyakorlat, milyen a zenés gimnasztika?

Figyelt kérdés
El kell-e énekelni mind a 20 gyermekdalt, "néhány ütem lapról olvasása az egyszerű gyermekdalok szintjén, az ötvonalas rendszerben. " - mit jelent?

2013. máj. 26. 18:49
 1/1 anonim ***** válasza:

:) Én is megyek 30.-án.

Fellendülés kézállásba, gurulás előre segítséggel = lenülsz kézállásba, de két ember megtart, nem kell félned. Aztán gurulás előre, ez előre bukfencet jelent. :P Nem gáz. Összefüggő talajgyakorlat nem kell, nem írják, nem kérik. Nem tornászokat keresnek.

Nem, nem kell mind a 20 dalt elénekelni, időhiány az oka. Ha jól megy, tetszik a tanárnak a dalod, akkor elég egy, ha nem annyira, kell még énekelned.

Továbbá egyszerű ütem visszatapsolása hallás után; a szolmizációt elvileg nem kérhetik alkalmasságin, viszont olvastam, hogy valahogy mégis kérik - énekelve kell leszolmizálnod egy ált- dótól szóig terjedő hangsort.

2013. máj. 28. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!