Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » KÉMIA SZÓBELI KÍSÉRLETBEN...

KÉMIA SZÓBELI KÍSÉRLETBEN KELL VALAKINEK SEGÍTSÉG?

Figyelt kérdés
Ha valakinek kell segítség bármely tétellel kapcsolatban az írjon ide, szívesen segítek benne! Hátha fölmerülnek olyan kérdések, amelyek mások és az én segítségemre is lesznek, vagy nem voltak egészen világosak eddig:)

2013. máj. 28. 19:18
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/71 A kérdező kommentje:
Na a vége kicsit hülyeség lett szóval kénsavat akartam írni és az 0,01 mólos!
2013. jún. 2. 12:43
 22/71 anonim ***** válasza:
Szia, én ÁOKra készülök, de kétlem, hogy idén felvesznek, viszont jövőre is megpróbálom megint, mert mindenképp oda akarok menni :) A kérdésem az lenne, hogy nincsenek meg ezek neked papíron kidolgozva, amit fel tudnál tölteni valahova? És akkor nem kéne külön-külön válaszolgatnod, hanem mindenki ki tudná keresni. De nagyon köszi eddig is, amit a többieknek segítettél, mert nekem is jól jött :)
2013. jún. 3. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/71 A kérdező kommentje:
Sajnos nincsenek meg kidolgozva a kísérletek. A hiányzó tételeknek a nagy részét kidolgoztam a télen, tényleg mindent kiírtam, erre húgom begyújtott vele, mert azt hitte, hogy nem kell..-.- Na képzelheted, hogy mit szóltam hozzá, azóta csak a lényeget szedtem össze 1-2 mondat mindegyikhez, de ha gondolod, akkor a szóbelik után rendesen összeszedek minden infót a kísérletekhez és elküldöm!:-)
2013. jún. 3. 11:58
 24/71 anonim ***** válasza:
én túl szorgalmas voltam és kidolgoztam mind a 70-et egy füzetbe :D
2013. jún. 3. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/71 anonim ***** válasza:

Nekem lenne kérdésem a 39-es kísérlethez! :)

Alumínium és magnéziumpor azonosítása NaOH segítségével.

Azt tudom,hogy az alumíniummal ez játszódik le:

Al+NaOH+3H2O=Na(Al(OH)4)+1,5H2 de a magnéziummal mi lesz? és hogyan tudom meghatározni, hogy melyik fém volt a kémcsőben? Mert az oké, hogy az alumíniumnál hidrogéngáz fejlődik, de azt én nem látom, nem? :D

2013. jún. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/71 anonim ***** válasza:

ha gáz fejlődik akkor azt elvileg vagy hallod (pezsgés) vagy látod (buborék)

a magnézium nem amfoter, ugyh NAOH-val nem reagál sztem...

én legalábbis ezt írtam le :D

2013. jún. 3. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/71 anonim ***** válasza:
köszi!! :) ez nagyon sokat segített :)
2013. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/71 A kérdező kommentje:
Igen, egyetértek az előző válaszolóval, szerintem sem történik semmi a második esetben, viszont olvastam ilyet :NaOH+Mg=Mg(OH)2+Na, ami szerintem hülyeség, mert a Mg nem választja le a Na-ot, de ki tudja..:D
2013. jún. 3. 18:51
 29/71 A kérdező kommentje:

Ezt az oldalt most találtam, lehet, hogy vannak benne hibás feladatok, de a többsége szerintem jó, hátha segít valakinek:-))


[link]

2013. jún. 3. 18:53
 30/71 anonim ***** válasza:

igen, ezt az oldalt én is megtaláltam, és nekem sokat segített:) tényleg vannak hibás dolgok, de nem vészes és sokszor csak az ötlet kell,hogy elinduljak,hogy most éppen mit kell csinálni:D na és megint felmerült egy kérdésem...:) a 48. kísérlettel kapcsolatban:

Öntsön egy-egy kémcsőbe kevés magnézium-szulfát-, illetve alumínium-szulfátoldatot. Adagoljon mindkét kémcsőbe változásig nátrium-hidroxid-oldatot. Mindkét kémcső tartalmát felezze el úgy, hogy egy részét átönti egy másik kémcsőbe! Mindkét vegyület esetében az egyik részlethez adagolja tovább a nátrium-hidroxid-oldatot, a másik részlethez viszont csepegtessen sósavat!

Figyelje meg a változásokat, és értelmezze az összes tapasztalatot! Írjon egyenleteket is!


Ha valaki erre is írna nekem valami megoldást, akkor rettentően hálás lennék:)) nagyon köszönöm

2013. jún. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!