Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyerekeknek lehet tanítani...

Gyerekeknek lehet tanítani házilag zsinórírást?

Figyelt kérdés

Első osztályban tanulják a zsinórírást a gyerekek, ebben szeretnék magánoktatást vállalni főállás mellett, de nincs semmilyen pedagógusi képzettségem (könyvelő vagyok egy kis cégnél, ehhez tartozó végzettséggel rendelkezem).


A kézírásom nagyon szép, a zsinórírásban is tökéletesnek érzem magam, olvasgattam könyveket, leírásokat a zsinórírásról, oktatásról, és úgy érzem tovább tudnám adni ezt a tudást a fiatalabbaknak is.


Hogyan indíthatnám be ezt az egészet? Vállalkozóként oktathatok tanári képzettség nélkül itthon kisgyerekeket? (Piac lenne rá) Hely van (egyszerre 3-4 kisgyerek is elfér a nappalinkban), tananyag van, forrás van, segédeszközök megvannak, minden adott.


{27/N}



2013. máj. 29. 19:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi az a zsinórítás?
2013. máj. 30. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Zsinórírás.
2013. máj. 30. 14:51
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor nem tudom olvasni, előfordul. De akkor miért nem "folyóírás"? (ha egyre gondolunk)
2013. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
A zsinórírás a folyóírásoknak egy bizonyos fajtája. Valójában egy olyan betűtípus, ami csak Magyarországon volt használatban 1927-56 között (Luttor-féle zsinórírás néven). Ezt váltotta fel a mai (szintén folyó) állóírás. Ez szintén csak Magyarországon létező íráskép. Ezenkívül még nagyon sok abc van használatban világszerte. Egy a lényeg, a zsinórírás ma nálunk sincs már használatban, csak a név maradt meg, tévesen.
2014. okt. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!