Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan készüljek fel 2 hét...

Hogyan készüljek fel 2 hét alatt a szóbeli érettségire? (Minden tantárgy)

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy nagyon egyszerű kérdéssel fordulok hozzátok, hogyan készüljek fel a szóbelire 2 hét alatt. Tippek és trükkök? Igazából a szóbelire felkészülni alapból másfél hónapunk van csak, hogy sok sorstársamhoz híven én is el lustálkodtam az időt és már csak két hét van... A cél az egyetem, szóval egy jó szóbeli kellene, mert az írásbelik sem lettek rosszak. "Help me pls"

2013. máj. 30. 22:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Elég kínos lesz, ha majd az egyetemen is minden vizsga előtt kiírsz egy ilyen kérdést. Ráadásul ott tényleg senki sem fog b.szogatni, hogy tanulj. Ha nem tanulsz, akkor megszívod, mindenki le fogja sz.rni.

2 hét alatt több száz oldalt lehet megtanulni vagy akár többet. Azért pár tételt megtanulni nem akkora szám.

2013. máj. 30. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
az előző hozzászólónak: itt nem az egyetemről volt szó hanem az érettségiről... egyetemen majd észhez kap
2013. máj. 30. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
"egyetemen majd észhez kap" - Ilyen hozzáállással kétlem. Mert már ebből a mondatból is a halogatást lehet leszűrni.
2013. máj. 30. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
79%
én ugyanez voltam, mégis elvégeztem a járműmérnökit
2013. máj. 30. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
nyílván, ha elkerülök egyetemre, akkor, majd beleszokom... de ez most még egy viszonylag új szituáció... tippeket és trükköket kértem, illetve szeretnék kérni, nem pedig megmondó embereket, de elfogadom azt is, amit te mondasz
2013. máj. 30. 23:03
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Először is szállj le a GYIK-ról meg a netről, és kezdjél tanulni. A többi menni fog.
2013. máj. 31. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
E1. válaszoló, neked 124 az "pár" tétel...? Mindig könnyebbnek tűnik utólag.
2013. jún. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogy haladsz azóta? KItaláltál már valami jó módszert?

Én is hasonló cipőben járok eddig alig tanultam valamit és nem igazán tudom tételeket pár kivétellel , szóval nekem is 2 hetem van megtanulni vagy legalábbis valamilyen szinten tudni mindent...


Elég rossz érzés, ez a töménytelen tananyag sok évszám stb könnyen összekeveredik bennem..

2013. jún. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"E1. válaszoló, neked 124 az "pár" tétel...? Mindig könnyebbnek tűnik utólag." - Utólag könnyebb, de nekem a szóbeli előtt is könnyű volt, mert le tudtam szakadni a netről - annak ellenére, hogy informatikát tanulok.

Aztán az egyetemen első félévben az egyik vizsgára 800 oldalas könyvet vágtam be. Az érettségi és a vizsga között fél év volt (ami nem túl sok). Nem vagyok gép, se a legnagyobb zseni, de ez az érettségi úgy ahogy van fel van fújva, mert az emberi elme jóval többet is be tud fogadni - csak a dramatizálás helyett le kell ülni tanulni.

2013. jún. 3. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!