Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Színművészeti egyetem után...

Színművészeti egyetem után könnyen be lehet kerülni színházakba (szerepelni)?

Figyelt kérdés
Vagy ez,hogy működik
2013. jún. 1. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
Igen, de a színművészetire nagyon nehéz bejutni.
2013. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Igen, már az egyetemi évek alatt is kell színházi gyakorlatot végezni, és sok esetben utána ott is tud maradni az ember. (Persze itt is előfordul olyan is, hogy utána nem találnak munkát, tudok ilyenről...)

Viszont magára az egyetemre nagyon nehéz bekerülni.

2013. jún. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem lévőkhöz, tényleg nehéz bekerülni, mélyen a zsebedbe kell nyúlni..
2013. jún. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az egyetem nem a diploma megszerzéséről szól, hanem a kapcsolatépítésről. Szóval teperj, nyalizz, barátkozz - sosem tudhatod, kinek a kapcsolataira lesz szükséged. Elég sz*rul hangzik, de Magyarországon ez a legtöbb esetben így működik.
2013. jún. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előttem szólók mondják. Az az igazság, hogy a felvételik előtt kialakítanak egy bizonyos karaktert és az arra legjobban ráillőket keresik. Nagyon és kiemelkedően jónak kell ahhoz lenned, hogy első nekifutásra bekerülj. Ha nem vagy túl jó, de sógor/koma/rokon színházban dolgozik, akkor tuti, hogy bent vagy. Utána is nehéz, nincsenek szerződések, legtöbben szabadúszóként kezdik. Vagy ha nagyon jó teljesítményt nyújtottak a gyakorlati helyükön, akkor esetleg a színház felajánlhat egy szerződést a tanulónak.
2013. jún. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!