Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha a színművészeti egyetem...

Ha a színművészeti egyetem színművész szakára szeretnék jelentkezni, mit kérnek tőlem?

Figyelt kérdés
Már most nagyon szeretnék gyúrni a dologra, mert színésznő szeretnék lenni. :)
2011. júl. 5. 22:33
 1/7 anonim ***** válasza:

3 forduló van- kell vinni egy listát: 10 monológ, 10 vers 10 ének(ehhez nagyon jó, ha tudsz hangszert is vinni.

Ebből választanak, elég sokat, majdnem mind.

Hány éves vagy? jársz valahova színjátszóba? zenét/hangszert/éneket tanulsz? tánc-mozgás?

2011. júl. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a dalokat eljátszhatom hangszeren vagy el kell őket mindenképp énekelnem? 14 éves vagyok. Jövőre leszek 8-os és utána szeretnék Kecskeméten csatlakozni az Ifjú Morbid színpadhoz, mert az jó alapokat ad az ilyenhez. (színházban játszanak, színjátszó táborok stb.) de igen most is járok már színjátszóra. Fuvolázom és valamilyen szinten énekelni is tudok. Hát még a táncot kéne valahogy erőltetni, de sokan mondták már, h jól táncolok. :)
2011. júl. 6. 17:45
 3/7 anonim ***** válasza:

hát, ez jól hangzik! (kicsit féltem, hogy most fogsz jövőre felvételizni... az kevés idő lenne)

Nagyon jó, hogy már van elképzelésed, arról , mi szeretnél lenni.

És jól gondolod, már el kell kezdeni a készülődést!

ugyanis képességfejlesztés kell hozzá és az sajnos lassú, hosszú folyamat. Mozgás, hang, beszéd, ének.

Énekelni kell, igen, szépen, átéléssel, de azért a színész szakon nem kell extra hang. Jó a fuvola - avval lehet majd valahogy kiegészíteni a verseket, vagy az éneket.

Jó lesz a színjátszó is - ott sok mindent fogsz tanulni, helyzetgyakorlatokat és hogy dolgozzatok együtt a színpadon. A versmondást is gyakorolhatod, már nyolcadikban, talán van ott olyan tanár, aki meghallgat, segít, szavalóversenyeken is jó részt venni.

Az jó, ha jó táncos vagy, nem kell erőltetni.(semmit, a képességfejlesztés lassú, türelmes, fokozatos dolog, az erőltetés visszaüthet)

Valamilyen mozgás, torna, gimnasztika? nem eltúlozva.

A szinpadi mozgás meg majd a színjátszóban megy.

Bízzál magadban, és legyél szorgalmas!

2011. júl. 6. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Jó tanácsokat adtál!! :)
2011. júl. 7. 15:24
 5/7 anonim ***** válasza:
amúgy én idén felvételizem, és 5 monológ, 15 vers és 5 ének kell :)
2012. ápr. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 ruszlav válasza:
hangosan kell tudnod pukiznod...
2013. febr. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Tudom, hogy régi kérdés már, de aki jelentkezett: nem tudnál valamit mesélni, milyen volt a felvételi?
2014. jan. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!