Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha testnevelésből egész évre...

Ha testnevelésből egész évre felmentésem van, akkor be kell járnom órára?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy már végzős is vagyok itt gimiben és fel vagyok mentve testnevelésből és első meg utolsó óráim pont, és úgy érzem teljesen fölöslegesen ülök ott.

Meg lehet oldani, hogy ne kelljen bejárnom? Vagy van valami törvény ami szerint kötelező bejárni ha fel is vagyok mentve?

Előre is köszi a válaszokat.


2009. okt. 6. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Van rá szabályozás, ott kell ülnöd. Csak a mozgáas alól vagy felmentve, az órán való részvétel alól nem. Ha nem vagy ott igazolatlan.

Akkor mehetnél el, ha úgy szólna a felmentésed, hogy testnevelés helyett gyógytornára kell járnod, de akkor is be kell mutatni a gyógytornász papírját a tornatanárodnak.

Nem mondom, hogy logikus, de így van.

2009. okt. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Pontosan!!!! (1 tanárnő)
2009. okt. 6. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat. :(

De igazából értitek a problémát... első és utolsó óra... mert ha 2. 3. 4. 5. 6. lenne akkor tök mindegy lenne úgy érzem, de így nagyon bosszantó, mert inkább hazamennék és tanulnék és végre egyszer nem 7 órám lenne.

Köszönöm a válaszokat. :)

2009. okt. 6. 22:07
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Tesitanároddal próbálj beszélni, hogy legalább az utolsó óráról engedjen el. Amúgy bosszantó persze, de gyakolatban akkor is ott kell lenned.
2009. okt. 6. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
én egész gimiben fel voltam mentve testnevelésből, és nem kellett bejárnom órára... most végzős vagyok, és most se járok be....:D 17/L
2009. okt. 7. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
off: bocsi,de ebben mi a logika? Fel van mentve és ott kell ülnie? Minek? Ez nem elméleti tárgy!
2009. okt. 7. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Tanköteles korú tehát köteles jelen lenni az órákon!!

Még ha nem is aktív résztvevő az órán. Gondolj bele! Más meg mondjuk angolból van felmentve ( valami probléma miatt) mégis ott kell lennie az órán. A tanórán jelen kell lennie.

A tanár is nagyot bukhat ha kiderül hogy nem volt ott a gyerek. Nálunk volt egy ilyen eset amikor elengedte a tanár a gyerekek egy óráról (amiből fel volt mentve) és a gyereket baleset érte. Persze hogy kiderült hogy abban az időben órán kellett volna ülnie. A tanár fegyelmit kapott!

Erről ennyit!

2009. okt. 7. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is fel voltam mentve általános 6-tól végig érettségiig és nekem is sokszor volt, hogy 1. meg utsó óra volt a tesi & nem jártam be, nem kellett. Felesleges. Ha mondjuk folyamatosan 6 órám volt egy nap, és mondjuk a 3. órában volt a tesi, akkor választhattam: vagy bemegyek a tesire és nézem a többieket vagy kint maradok az öltözőben esetleg a könyvtárba is lemehettem.
2009. okt. 8. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Első órában tanulhatnál,az utolsóban meg írd meg a leckét.
2009. okt. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a legokosabb az lenne, ha a tanárral beszélnéd meg. Lehet, hogy hivatalosan ott kell lenned, de próbáld meg szépen megkérdezni, hogy nem lehetne -e megoldani a helyzetet. Úgyis a tanáré a döntő szó.
2009. okt. 8. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!