Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Létezik olyan ember akit...

Létezik olyan ember akit felfüggesztettek érettségin? Egyáltalán mikor lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Érettségimet jegyzőkönyvbe jelentik és azzal fenyegetőznek hogy felfüggesztenek ,mert a szaktanár azt állítja hogy a dolgozatomban egy kis részt az internetről másoltam ki.Kinyomtatta az oldalt ahol a szöveg található.Igaz hogy ugyanaz a bekezdés ,de azért mert onnan tanultam. Ilyenkor felfüggeszthetnek? Mi fog törénni?
2013. jún. 4. 13:28
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
A jegyzőkönyvet fel kell venni, ahhoz hogy elküldje az elnöknek a szabálytalanságot. Nem az igazgatónak hanem a tanárnak kell megkérdezni engem,mert azt is bele kell írni, hogy én mit mondok, és alá kell írni. A bizottság majd igen szóbelinél fog meghallgatni feltéve ha megkapják ezt a jegyzőkönyvet és elvileg ha megkpják ki küldenek nekem egy levleet.
2013. jún. 5. 14:10
 12/16 anonim ***** válasza:

Ne, ez csak akkor van így, ha az írásbelin kapnak rajta, a javításnál nem. Abban igazad van, hogy a dolgozatra rá kellett volna vezetni a szabálytalanságot.


(3)167 Ha a szaktanár a vizsgadolgozatok javítása során arra a feltételezésre jut, hogy a vizsgázó meg nem engedett segédeszközt használt, segítséget vett igénybe, megállapítását rávezeti a vizsgadolgozatra, és értesíti az igazgatót.


Itt nincs szó se jegyzőkönyvről, se meghallgatásról.


Továbbá:


29. §182 (1) A vizsgabizottság az előzetes értekezleten - az ügy kivizsgálása után - dönt az írásbeli vizsgával kapcsolatos szabálytalanságról.


(2) A vizsgabizottság indokolt esetben meghallgatja a vizsgázót, a felügyelő tanárt, a szaktanárt, az érdekelt és más vizsgázókat. A szabálytalanság kivizsgálásával kapcsolatosan - minden esetben - részletes jegyzőkönyvet kell készíteni. A részletes jegyzőkönyvben rögzíteni kell minden olyan eseményt, tényt, amelyből megállapítható, hogy mi történt, továbbá az elhangzott nyilatkozatokat. A jegyzőkönyvet a vizsgabizottság elnöke és jegyzője, a vizsgázó, valamint akiket meghallgattak, írja alá.


(3) Ha a vizsgázó szabálytalanságot követett el, a vizsgabizottság a cselekmény súlyosságának mérlegelésével a következő döntést hozhatja:


a) a vizsgakérdésre adott megoldást részben vagy egészben érvénytelennek nyilvánítja, és az érvénytelen rész figyelmen kívül hagyásával értékeli a vizsgán nyújtott teljesítményt,


b) az adott vizsgatárgyból a vizsgázót javítóvizsgára utasítja,


c) a vizsgázót valamennyi vizsgatárgyból javítóvizsgára utasítja.


(4)183 A szabálytalansággal összefüggésben hozott döntést, annak indokait, valamint a döntés elleni jogorvoslati lehetőséget határozatba kell foglalni.


[link]

2013. jún. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ja és természetesen levelet sem küldenek, ha a saját iskoládban történt. Jegyzőkönyv pedig a fentiek szerint a meghallgatás után lesz.
2013. jún. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

ok.Akkor nem vezette rá.De már akkor ha ne volt rávezetve és most vezeti rá az érvénytelen nem?

És ha nem vagyok bűnös akk nem kapok semmit nem?

De ez akkora szemétség,írják ki hogy nem lehet netről tanulni mert felfüggesztlek!

2013. jún. 6. 15:42
 15/16 A kérdező kommentje:

Na rengeteg minden történt azóta!

Kiderült hogy egy másik tárgyból is meg gyanúsítottak (ez a tanár iszonyatos nagy barátja a másiknak aki szintén jelentett). Viszont a másik tárgy az tényleg húzós , mert arról tényleg azt lehetne hinni, hogy na ez ki van másolva , de csak azért mert tényleg nagyon alaposan felkészültem rá(mivel abból a tárgyból alapból is hülye vagyok) még jártam külön tanrhoz is.na mindegy. a lényeg behívtak engem és társaim hogy jegyzőkönyvet vegyenek fel.És a lényeg, hogy a felügyelő tanárok és a diákok is egyöntetűen kijelentették, hogy semmiféle szabálytalánság nem történt a vizsgán. A két szaktanár viszont továbbra is fent tartja gyanúját. De a vádakat nem tudják alátámasztani szemtanúkkal. Szóval kérdem így, lehet ebből valami??Ha senki nem látott semmit és minden szabályos nulla tanú,egyedül az hogy a neten is van ilyen anyag egyes részek szó szerintiek ,de nem ám oldalakra kell gondolni. Szerintetek??

2013. jún. 14. 12:53
 16/16 anonim ***** válasza:
Most töri volt?
2016. okt. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!