Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Korrekt ez az emelt töri...

Korrekt ez az emelt töri érettségi javítás?

Figyelt kérdés
Ahol meg kellett állapítani azt h melyik szöveget ki mondta, helyesen megoldottam. Viszont lenullázta a javító tanár az egészet, mivel nem írtam ki h pl: Rákosi Mátyás, hanem h csak Rákosi... Nem tetszett neki a választékos szóhasználatom, bizonyos részeket lenullázott az esszében is. Nem írtam ki az ÁVO és ÁVH-t teljesen, nulla pont. Ez korrekt? Az esszéimre alig kaptam pontot, holott mindent leírtam, és mindent jól.
2013. jún. 4. 23:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy ha fellebbeznél, kapnál-e ezekért pontot. Azért a keresztneve elég fontos egy embernek, konkrétan a fele a nevének.. a javítókulcsban is a teljes név szerepel.

Az esszét érdemes lett volna/lenne megnézetned egy tanárral, mondjuk a sajátoddal, így nem lehet megmondani, hogy jogos-e a reklamáció.

Néha evidens dolgokat is le kell írni. Ami nincs odaírva, azt nem tudják értékelni, hiába az alapvető tudásod része. Értékes tapasztalat a jövőre nézve.

2013. jún. 4. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Nem fogok fellebbezni, igazából annyit nem ér. Tapasztalat? Jogot hallgatok, ott elég megkövetelt a precizitás, viszont az érettségivel kapcsolatban úgy indultam ki h "hát ez tök egyértelmű", meg "logikus mire gondolok", igazából eszembe sem volt hogy kiírjam hogy Mátyás, mert olyan egyértelműnek tűnt h jó ez így. Tanárom sajnos nem volt, és készülni se készültem fel, olvasgattam a könyvet kb. ennyi. Jól megírtam, de mivel az alapvető követelményekkel nem voltam tisztában (tehát h mire figyeljek, mire összpontosítsak a kifejések során, h kötelező a teljes név kiírása stb), így ezek miatt buktam jó pár pontot sajnos.


Egyébként igazad van amiket írtál, viszont ha egy csöppnyi jóindulat lett volna a tanárban akkor a 6 pontos feladatot nem nullázza le, úgy h minden név ott van, hanem vagy elfogadja, vagy legalább a felét megadja. Más ismerősöm ugyanígy járt, ő megkapta rá a max pontot.

2013. jún. 4. 23:56
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is emelt törizek most, én mondjuk középiskolásként. Ez a "szájbarágás" itt még nagyon bele van nevelve az emberbe szerintem. Az biztos, hogy az esszé elég szubjektív, sok múlik a javító tanár jóindulatán, én szerencsére jót fogtam ki, az esszékhez odaírta, mi hiányzott, ahol volt pontlevonás. Bár úgy érzem, hogy azért nem volt szükségem sok jóindulatra, ha valaki bele akar, akkor az élő fába is beleköt..
2013. jún. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Először is meg kell nézni a hivatalos javítókulcsot. Ha abban benne van, hogy így kell értékelni, akkor nincs miről beszélni tovább.
2013. jún. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Ahol csak a fele nevét írtad le, az egyértelműen nem jó, mivel a javítókulcsba a teljes neve szerepel így a javítótanár csak azt fogadhatja el, ezért nullázta le azt a feladatod.

Az esszé, pedig hogy írták tényleg eléggé szubjektív, persze követelmények oda is vannak, de ott azért több múlik a tanáron is aki javítja.

2013. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Na dehát ha tudom... :( régebben érettségiztem már, középszinten, akkor sem tájékoztattak minket mire készüljünk, emeltnél pedig mivel önállóan készültem, és semmi segítségem nem volt, tényleg fogalmam sem volt mire kell figyelni... az esszém meg szerintem jó volt, azért mert nem írtam ki hogy Államvédelmi Hatóság, valamit lenullázni... javítókulcsot megnéztem, végig arról írtam ami aszerint is szempont...
2013. jún. 6. 23:56
 7/7 anonim válasza:
Nekem az német iparos és a nemzetiséges esszénél is eléggé lepontozták a forráshasználatot és a feladatmegértést is, fellebbeztem és kaptam még 2 pontot, szóval abszolút megérte.
2013. jún. 19. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!