Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Írásbeli érettségi dolgozatok...

Írásbeli érettségi dolgozatok megtekintésénél hogyan zajlik a fellebbezés?

Figyelt kérdés

Ha a megtekintéskor hibát látok a javításban, akkor ott rögtön kell fellebbezni, vagy az azt követő napon lehet? Eleve hogyan zajlik ez a fellebbezés, és mi követi?

Minden részlet érdekel!



2013. máj. 30. 23:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A következő nap 16 óráig kell írásban beadnod, nincs semmi formai előírás, leírod egy A4-es papírra, hol tért el a tanár a javítási útmutatótól, és beadod, ennyi. Utána az igazgató kiadja egy másik szaktanárnak elbírálásra, és a bizottság dönt.
2013. máj. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
57%
nem akarok hülyeséget mondani, de nekem tavaly fellebbezni kellett emelt érettséginél, mert 4 pontot nem ismertek el nekem; amelyik tanár segített nekem megírni a fellebbezést, azt mondta, hogy még aznap be kell nyújtani, mert másnap már nem fogadják el, szóval inkább tedd meg aznap, minthogy most kockáztass
2013. máj. 31. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is úgy tudom, hogy másnap 16-ig lehet beadni.
2013. máj. 31. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
24 óra áll rendelkezésére, ez a jogszabály.
2013. máj. 31. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

2) Az írásbeli vizsgakérdések megoldására adott szaktanári értékelést a szóbeli vizsga előtt nyilvánosságra kell hozni. A vizsgadolgozatot és az útmutatót a vizsgázó, a vizsgabizottság elnökéhez történő megküldés előtt, az iskola képviselőjének jelenlétében, az igazgató által meghatározott helyen és időben megtekintheti, azokról kézzel vagy elektronikus úton másolatot készíthet, és az értékelésre észrevételt tehet. Ha az iskolában a feltételek rendelkezésre állnak, a vizsgázó kérésére a saját vizsgadolgozatáról másolatot kell készíteni. A másolat elkészítésével kapcsolatos költségeket – az igazgató rendelkezése szerint – meg kell téríteni. A megtekintésre, a másolat készítésére egy munkanapot – nyolc órát – kell biztosítani. A vizsgázó észrevételeit a megtekintést követő első munkanap végéig – tizenhat óráig – adhatja le. Az észrevétel benyújtására nyitva álló határidő elmulasztása esetén egy napon belül lehet igazolási kérelmet előterjeszteni. Az igazolási kérelem benyújtási határideje jogvesztő. Észrevétel kizárólag az útmutatóban foglaltaktól eltérő javítás vagy az értékelés számszaki hibája esetében tehető. A vizsgázókat az írásbeli vizsga megkezdése előtt tájékoztatni kell arról, hogy hol és mikor tekinthetik meg az általuk elkészített vizsgadolgozatokat, és tehetnek észrevételt a szaktanár értékelésére.


[link]

2013. máj. 31. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
És általánosságban mikor derül ki ennek az eredménye?
2013. máj. 31. 22:04
 7/9 anonim ***** válasza:
A szóbeli megnyitásán.
2013. máj. 31. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De megadták azt a pár pontot?
2014. febr. 10. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Egy 7 pontos feladatra 0-t kaptam első körben, fellebbezés után ez 5 pontra duzzadt (bár szerintem a megoldás hibátlan volt, de 2 ponton nem hisztizek) :D


Köszönöm, hogy kérdezted egyébként :)

2014. febr. 13. 01:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!