Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha német emelt érettségin nem...

Ha német emelt érettségin nem értek egy szót a feladatban, mennyire ciki rákérdezni?

Figyelt kérdés
Van egy könyvem feladatokkal, van benne 2-3 olyan feladat (az érvelős résznél), ahol az alapmondatban egy szót nem értek (ami általában fontos ahhoz, hogy a feladatot jól értelmezd). Ha ott kikapok egy ilyet, nem lesz lehetőségem megnézni, mit jelent, mennyire gáz, ha rákérdezek? Gondolom biztosan jobban járok vele, mintha később kiderül, hogy azért mondok hülyeségeket, mert nem értem a mondatot, de vonnak le ezért pontot? Vagy inkább méltányolják, hogy képes vagyok bevallani, és megkérdezni, mit jelent?

2013. jún. 6. 10:04
 1/2 A kérdező kommentje:
ó igen, azt teljesen kihagytam, hogy a szóbeliről beszélek :D
2013. jún. 6. 10:05
 2/2 anonim válasza:
Nem ciki, nem is túlságosan rossz pont. Bár nagyjából az értékelő tanáról függ, a kérdés értelmezésében segíteniük kell. Az már megint más kérdés hogy ezt milyen módon teszik.
2013. jún. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!