Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti tanultok a szóbeli érettség...

Ti tanultok a szóbeli érettségire?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 60 tételt kellene megtanulnom, 13 napom maradt. A nagy részük nincs is kidolgozva. Mi lesz így velem? Tit tanultok az érettségire? :O

2013. jún. 6. 13:37
 1/8 anonim ***** válasza:
80%

Nekünk egyedül a magyarból nincs néhány tétel megcsinálva, azokat most csináljuk a két érettségi közti szünetbe járunk be 2-3 órára hogy akkor a tanár elmagyarázza meg segít is.

Én már elkezdtem tanulni, a törit már nem tanulom mert szinte már tudok mindent, amúgy sem kellett nagyon mert 5 ös vagyok belőle maximum az érettségi előtt pár nappal még átszaladok a tételeken de nem viszem túlzásba nem akarom összekavarni azt a tudást ami a fejemben van.

Én már nagyjából tudok és értek is mindent. 5 tételem van magyarból amit még meg kell tanuljak és be kell gépeljem mert az még nincs meg, azzal együtt is tanulom az egészet., szóval remélem sikerül megtanulnom.

Nekem is 13 napom maradt de nekem az bőven elég. Még 1 hétig tanulom utána a maradék napokban már pihenek és hagyom hogy leülepedjen a dolog mert nem akarom már összekavarni azt a keveset amit tudok.

2013. jún. 6. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem értelek, először azt mondod már mindent tudsz, a végére meg azt írod, hogy nem akarod azt a keveset is elfelejteni, amit tudsz..

Na visszatérve a kérdésre nekem még 100 tételem van, és kevesebb, mint 2 hét.. :/ nem tudom mi lesz velem.. Mondjuk nem aggódom túl, csak egy tárgy van, ami szükséges, hogy jól sikerüljön, a többivel meg úgy vagyok, hogy a szóbeli nem nyom már olyan sokat, úgyhogy fő, hogy meglegyen az a 10% vagy mennyi, hogy érvényesnek vehessék a vizsgám.

2013. jún. 6. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nekem 120 tételem van 18-ra, és mind a 120-ból 1 napon felelek :S

egyébként kidolgozott tételeket tudsz leszedni az eduline-ról is, próbálj megjegyezni belőlük vmit

ami fontos, hogy magabiztosan add elő, és elhiszik, hogy tudod

2013. jún. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én nem.
2013. jún. 6. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én a német emeltre készülök 12-ig sok német sorozattal, témakörök átnézésével és néhány konzultációval. Az irodalom tételek mind ki vannak dolgozva, tudom is őket nagyjából, de azért még egyszer majd átnézem őket a nyelvtannal együtt. A német után 18-ig még lesz pár napom. Más szóbelim meg már nincs is :). És igen tanulok rájuk mert egy számít is a pont, de leginkább az számít, hogy mik az elvárásaim magammal szemben.
2013. jún. 7. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Uram isten utolsó nagyon irigyellek, hogy csak ennyi szóbelid van.:) Az csinálja jól, aki elintézi előrehozottba, amit tud.:)

Miért van 120 tételed, egyel több tantárgyból érettségizel? :O

2013. jún. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Hát igen az informatika előrehozott nagyon jó döntés volt 2 éve :). Mondjuk volt egy töri emeltem is csütörtökön.
2013. jún. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én is előrehozottan vizsgáztam angolból és informatikából és persze közben én is elkezdtem tanulgatni, nagyobb erőbedobással. Sajnos nekem sem a magyar, sem a töri, sem a matek nem számít bele a felvételibe. Angol és infó összeadva, az megduplázva és már bent is vagyok az egyetemen... De azért magammal szemben nekem is vannak elvárásaim és megfogom, megfogjuk csinálni! :)
2013. jún. 8. 17:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!