Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon gáz, ha csak ennyi...

Nagyon gáz, ha csak ennyi pontot tudtam összeszedni a továbbtanuláshoz?

Figyelt kérdés

A szóbelikben bízok, szóval valószínűleg 380 pontom lesz a felvi.hu pontszámítókalkulátor szerint.

A matek kivételével minden tantárgyból 5-ösre érettségiztem, a matek épp csak 4-es lett. A középszintű érettségik 80-90%-ig terjednek, az emeltem kb. 72% lesz.

Nyelvvizsgámat nem tudom beszámíttatni, mivel idegennyelvből tettem le az emeltet. Más plusz eredményem nincs, se hátrányos helyzet, se fogyaték. Így jön ki kb. 380 pont. Hogy őszinte legyek, csalódtam magamban.

Őszintén... gáz ez így? :\



2013. jún. 6. 14:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Dehogy gáz. Manapság ritka, aki 350 felett ér el pontot...
2013. jún. 6. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Hát, attól függ hova jelentkeztél?
2013. jún. 6. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Én ebben annyira nem vagyok biztos. Számos ismerősöm van az előző évekből, aki simán 400 felett teljesített.

Tudtam, hogy nem fogok bejutni államira, mert ahhoz 465 pont kellett volna, ahhoz pedig 2 jó emelt és egy nagyon jó közép, esetleg még egy nyelvvizsga kell. A célom 420 pont lett volna. Magam miatt egyszerűen.

De én szúrtam el. Ha nem emelt németet tettem volna le, hanem emelt törit, és elértem volna abból 70%-ot, akkor lehetett volna simán 420 pontom, mert akkor a nyelvvizsgát is bele tudtam volna számítani, plusz van egy 96%-os középszintű németem is. Nem mertem bevállalni az emelt törit, bánom is már meg minden.

Legalább leckének jó volt ez az élettől.

2013. jún. 6. 15:29
 4/10 A kérdező kommentje:
BGF turizmus és vendéglátás német nyelvű szakra. Valószínűleg oda elég lesz. De ismétlem: elsősorban nem a továbbtanulás, hanem magam miatt akartam volna elérni legalább 420-at, afféle bizonyításként.
2013. jún. 6. 15:30
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha bent vagy, akkor már senkit nem izgat, hogy mennyi pontod van :) Szerintem. Én sosem voltam olyan hű, de kiemelkedően jó tanuló, csak tudom, hogy mik az erősségeim, és arra feküdtem rá. Így, ha minden úgy alakul, ahogy szeretném, 450 pontom lesz. -/+ 10 pont.
2013. jún. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Már nem bunkóságból, de 350 pontot ha belegondol az ember nem nehéz elérni. Kérdező a 380 szerintem az egész jó lett. Gratulálok.
2013. jún. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ahogy olvasom a sok minimum 420-430 fölötti pontot elérő érettségiző kommentjét, eléggé elbizonytalanít abban, hogy 380 tényleg "egész jónak" számít-e.
2013. jún. 6. 20:16
 8/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. Ne másokhoz mérd a teljesítményedet, hanem magadhoz. Lehet, hogy ez a korábbi teljesítményeidhez, eredményeidhez nézve tök jó. Magadnak kell megfelelned, nem másnak. :) Fel a fejjel. Nekem 460, de így se vagyok elégedett, mert vagy pont bejutok, vagy éppen lecsúszok
2013. jún. 6. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem max. 420 pontom lehet, de szerintem 410 lesz. Én se vagyok elégedett...
2013. jún. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
4,5-4,6-os átlagú voltam a középsuliban. Bár az oktatás siralmas volt, szóval nem volt nehéz elérni. De akkor is... Magamhoz mérten a 380 pont keservesen kevés.
2013. jún. 6. 20:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!