Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen kérdések/témák lehetnek...

Milyen kérdések/témák lehetnek angol emelt szóbeli érettségin?

Figyelt kérdés

Azt már tudom, hogy nem kell semmilyen válaszokat bemagolni, de valamennyire szeretnék rá készülni, hátha megkérdeznek olyanról is, amire nem is gondolnék.


Arra gondoltam, mivel az írásbelin a guardian-ból szoktak cikkeket kiszedni, talán itt is majd abból lesznek a kérdések.


Általános vagy inkább mostani eseményekről?


A borítékban a három feladat általában teljesen más témakörben szokott lenni?


Fontos kérdés, mert minden pont nagyon számit! 100%-osat szeretnék, hogy ha az lehetséges.. Ha nem akkor csak 97-99%-et.



2013. jún. 6. 19:53
 1/6 A kérdező kommentje:

^Én vagyok a kérdező (ha nem írná ki a nevemet)...


Még egy valamit kihagytam. Attól félek, hogy ha majd azok akik pontoznak meglátják, hogy (szerintük) elég jó lett az írásbelim, nem biztos hogy megadják a jobb pontot, minta mondjuk 67%-ra sikerült volna, gondlván hogy nekem úgysem számít, hogy 95% vagy 97%. De nekem az a 2% 4 pontot ér!


Tudom, hogy ilyet nem csinálnának, de lehet hogy észresem veszik, de ez alapján nem felfelé kerekítenek ahol nem 100% biztosak a pontozásnál.

2013. jún. 6. 20:01
 2/6 anonim ***** válasza:
a kérdésedre érdemi választ nem tudok adni sajnos, de elméletileg a vizsgáztató az írásbeli eredményedet nem tud(hat)ja. Ezért nincs az, hogy ha egy pont kell pl. a jobb jegyhez, akkor megadja, mert nem tudja, hogy milyen az írásbelid.
2013. jún. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem cikkekről van szó, egyáltalán nem.

Általános kérdések vannak, és igen, három különböző téma lesz a lapon, amennyire én leszűrtem a példák alapján.

Tehát van mindenféle téma, étkezés (ezen belül minden, aminek köze van a kajáláshoz, például mondd el a kedvenc kajád receptjét, mennyire vagy tudatos vásárló, mi a véleményed a génmódosított növényekről, stb), és minden egyes téma ilyesmi szinten van. Tudomány és technológia, Környezeti/globális problémák, City life + country life, betegségek, család, emberi kapcsolatok, fogyasztó társadalom, telekommunikáció, szóval mindenféle.

2013. jún. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor tényleg nem lehet rá készülni?
2013. jún. 7. 14:43
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát, nem árt, ha bejáratod az agyad. Persze valaki megengedheti magának, hogy ne készüljön rá, de én nem mernék megtenni, nem vagyok olyan jó angolos. Én vettem felkészítős könyveket, hogy azért legyen fogalmam arról, milyen témák merülhetnek fel, de a neten mindig belebotlok újabb és újabb kérdésekbe, amik között tök hülyeségek is vannak. Szóval készülj rá, amennyit tudsz, az nem árthat jobban, mint az, hogy nem tanulsz semmit. Ajánlgatják ezt az 1000 kérdés, 1000 válasz című könyvet, de én nem vettem meg, mert nem lett volna elég időm minden kérdés felfogására, ezért egy olyat vettem, amiben csak 400 kérdés van. Ha belegondolok, hogy nem láttam még az összes létező kérdést, brrrr... De én már holnap megyek szóbelizni, szóval... valamit csak összehozok.
2013. jún. 7. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Én tavaly voltam emelt angol szóbelin. Olvasgattam előtte pár példát, de nem készültem nagyon mivel akármit kihúzhatsz. Általában a véleményedre kíváncsiak és arra, hogy mennyire szépen és helyesen fogalmazol.

Lesznek képek, lehet, hogy két képet kell összehasonlítani, vagy egy témakörről (pl. színház) lesz egy pár kép és akkor arról kell beszélni, hogy mi a véleményed a színházról, szeretsz-e oda járni, van-e valami kedvenc darabod.

Nekem összehasonlítás volt a vidéki és a városi élet között, kérdeztek az én terveimről, hogy milyen lakást szeretnék, hogyan rendezném be. A második érvelés volt, már nem emlékszem miről, de a vizsgáztató azt mondta meggyőztem.Ugye akkor ő mondja az ellenérveket.

Az utolsó pedig 5 kép volt horrorfilmekről és jelenetekről és kérdezték, hogy nézem-e, szeretem-e és ki kellett fejtenem a véleményemet róla.

Csak egyikükkel kell beszélned és a vizsgáztató próbálja oldani a hangulatot, ha valamit nem értesz visszakérdezhetsz. Igazából nagyon könnyű volt, pedig én eléggé izgultam előtte.

2013. jún. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!