Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Valaki letudná nekem írni...

Valaki letudná nekem írni pontosan és érthetően hogy mégis hogyan néz ki egy Angol szóbeli érettségi?

Figyelt kérdés
az írásbelim nem lett a legfényesebb ezért szóbeli miatt félek
2013. jún. 4. 15:20
 1/3 anonim ***** válasza:
közép vagy emelt?
2013. jún. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
középszint! bocsánat:)
2013. jún. 4. 15:58
 3/3 anonim ***** válasza:

Bemész.Ha vannak előtted, akkor kivárod a sorod.

Ha sorra kerülsz, akkor úgyis szólnak, meg majd látni fogod.

Kb. 3 tanár lesz ott, egy angoltanár aki szóbeliztet, egy vizsgabiztos, meg volt ott egy nem angol szakos tanár is nálunk.

Köszönsz. Az elején tesz fel a tanár pár bemelegítő kérdést. Pl. hogy aludtál, mivel jöttél stb.

Aztán húzol a borítékok közül. Ennek függvényében kapsz kérdéseket.

Az első részben több kérdést fogsz kapni, különböző témakörökből. Ezért is nem árt, ha mindenből otthon vagy. Szegény csaj, aki utánam volt (meg kellett várnom), nem tudott angolul labour saving device-ra egy példát se hozni. Vagy 5 kérdést biztos kaptam, minél hosszabban fejtsd ki az a lényeg.

2. részben lesz egy szituációd. Fél perc- 1 perc lesz a rendelkezésedre, hogy megértsd és hogy összeszedd a gondolataidat. Ezt a tanárral kell eljátszanod.

3. részben pedig képleírás. 2 képet kell összehasonlítanod. Itt előtte van szintén kb. 1 perc gondolkodási időd.


Nem nehéz összehozni, de igencsak belesültem a szituációba, és a képleírásba, mert nem gyakoroltam eléggé, pedig nyáron felsőfokúzni voltam, ősszel pedig jelentkeztem előrehozottra. :)

Sok sikert! Ha van kérdésed, nyugodtan írhatsz.

2013. jún. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!