Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Fogorvosin, általános orvosin,...

Fogorvosin, általános orvosin, gyógyszerész szakon mik a szóró tárgyak?

Figyelt kérdés
Melyek azok, amelyek a legtöbb nehézséget okozzák? Miért? Úgy értem azért, mert nehéz megérteni, vagy simán csak az anyagmennyiség hatalmas?
2013. jún. 8. 11:12
 1/3 anonim ***** válasza:

Orvosin nálunk az anatómia, patológia, kórélettan volt az, amin legtöbben csúsztak. Emellett azért előfordul csúszás élettanból, biokémiából, mikrobiológiából és farmakológiából is.

Bár még az első éves tárgyakon is elbuknak páran...

De jellemzően a második és harmadik év a szórós.

2013. jún. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Gyógyszerészetin egyetem függő; SZOTÉ-re és SOTÉ-ra jártam, Szegeden pl. szórótárgy az anatómia és élettan, SOTÉ-n fizikai kémia, gyógynövény- és drogismeret. Ami szerintem mindenhol nagyon nagyon nehéz és a legtöbb álmatlan éjszakát okozza: analitikai kémia, szerves kémia, gyógyszerészi kémia. Utóbbi nehézségeit leginkább az okozza, hogy értve tanulós tárgyak, mindig lehet olyat kérdezni, amit nem tudsz és kőkeményen pofára megy/ment a vizsgáztatás. Az anyagmennyiség mindhárom általad kérdezett kar esetében hatalmas, egy-egy könnyebb tárgy esetében félévente ez kb. 1500 oldal értve tanulását jelenti, de a jó hír az, hogy az egyetem megtanít arra, hogy hogyan legyél képes ilyen iszonyatos anyagmennyiséget megtanulni.
2013. jún. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Fogorvosin is azok,amik az ÁOK-n, tehát az anat, élettan, biokémia, élettan
2015. szept. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!