Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik lenne nekem valóbb?...

Melyik lenne nekem valóbb? Gyógyszerész vagy orvos? Részletek lent

Figyelt kérdés

Tudom nekem kell eldöntenem. Tényleg nagy dilemmában vagyok, szabadidőmbe, sőt mikor tanulni kellene is az után kutakodok, hogy melyik lenne nekem való.

Két évvel ezelőtt mikor valaki megkérdezte mi szeretnék lenni rávágtam gyógyszerész. Nem jeleskedtem kémiában sem, tulajdonképpen nem is tudom miért vágtam ezt rá, mert érdekelt a dolog bizonyos szintig, de nem tudtam teljesen, hogy miből áll az egész. 2 évig mondogattam, hogy gyógyszerész szeretnék lenni. Most így utolsó évben neki is fogtam keményebben tanulni a kémiát, de elbizonytalanodtam. Mindenkitől csak azt hallom mennyire nehéz. Nézegetek videókat is, hogy mi a gyógyszerész feladata tulajdonképpen, és az utóbbi hetekben már mintha kezdtem volna lemondani, és "váltani" orvosira. Ami az orvosláson belül érdekel az a sport/fitness-szel való fogalkozás vagy toxikológia. Felnőttek/ orvosismerősök is azzal bíztatnak, hogy orvosira menjek, de elég hosszú idő, és nem akarok 10 évig a szüleim pénzén élni. Az orvoslásban vonz az, hogy 6 év után kimehetek a rezit külföldön végezni, ahol jobb megélhetést biztosítanának. A gyógyszerészetben viszont az előnyösebb , hogy 5 év után munkába állhatok, viszonylag versenyképes fizuért. Huh, nem tudom. Ha gyógyszerészetet végeznék, maradhatnék itthon-úgy hallottam nem annyira keresettek külföldön-, ugyanakkor az orvoslásban több fantáziát,lehetőséget, izgalmat látok, és külföldre is "toboroznak" rezidenseket kiváló fizuért, orvosként nem maradnék Romániában.

Ami még az érdeklődési körömet illeti:

- amint írtam, az sportsebészet - Bár nem voltam sportoló, sőt egészségügyi okok miatt felmentett voltam tornából, tudom, hogy a sport/mozgás fontos, és úgy érzem foglalkoznék a továbbiakban ezzel-én magam is rutinszerűen szeretnék nekifogni sportolni -

- ezenkívűl érdekel a fitoterápia, gyógynövények hatástana -gyógyszerészetivel ezen a területen helyezkednék el- Az az igazság, hogy bár nyugisabb, jól kifizetődő hivatás a gyógyszerészet, nem szeretnék öregkoromig egy gyógyszertárban/ gyógyszergyárban dolgozni. Gondolkodtam esetleg, hogy gyógyszerészet után orvoslátogatásra is, de azt hiszem, hiába a sok pénz a marketingben, nem annyira tiszteletbeli ezen ágazat, és azért egy 5 év gyógyszerészetet végzetthez nem méltó ez a munka, amúgyis vannak csak sima egészségügyi diplomával rendelkező orvoslátogatók is.

19L Előre is köszönöm, a hasznos válaszokat értékelni fogom.



2013. ápr. 11. 19:19
 1/1 anonim ***** válasza:
Na nézzül sorban miket írtál..Ha nem vagy jó kémiából, akkor a gyógyszerészeti igencsak nehéz lenne. Bár nem tudom ennek mi az oka. Nem szereted, nem érted vagy nem foglalkoztál vele eleget. Az meg hogy mindenkitől azt hallod, hogy nehéz..hát..a kettő közül egyik sem épp a legkönnyebb..:) Az orvosi meg..azt mondod érdekel a sportorvoslás, toxikológia stb. Ez mind szép és jó, de ezek nem épp olyan szakok amire az egész orvosi épül. Azt hogy ezt tanuld, addig túl kell élned 6 évet, így inkább az lenne a fontos, hogy érdekeljen úgy az egész orvoslás, és szeretsd tanulni amit épp csinálsz. És 10 évig sem kell a szüleid pénzén élni. 6 év után már saját kereseted lesz. És ha ez az álmod, ezt szeretnéd csinálni, akkor a szüleid biztos támogatni fognak 100%osan. Ne ezen múljon, hacsak nem vagyok meglehetősen rossz anyagi helyzetben, bár szerintem nincs erről most szó. Aztán az meg hogy a gyógyszerészeti 5év..hát az az egy év már mindegy szerintem, és orvosival is ugyanúgy dolgozhatsz 6 év után, illetve sokkal több féle lehetőség közül választhatsz, hogy minek szeretnél tanulni tovább. Gondolom már eddig is észrevetted, hogy én az orvosit ajánlom, de ez csak azért volt, mert az írásodból ez jött le, hogy te is ezt szeretnéd. Egyébként mindkét szakma nagyon jó, csak azon múlik főleg melyiket érzed inkább sajátodnak..:)
2013. ápr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!