Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem bírok nekiállni tanulni...

Nem bírok nekiállni tanulni ebben a melegben, semmi erőm nincs hozzá. Tippek?

Figyelt kérdés
Elsős egyetemista vagyok, az utolsó vizsgám van hátra. Nincs bajom a tanulással, sem a szorgalommal, eddig 4,52 az átlagom. Az egyik legnehezebb tárgyam is 5ösre sikerült. De pont itt jön a bibi. Annyit tanultam az utóbbi időben, hogy úgy érzem, kicsit kiégtem. Viszont kedden jön a másik legnehezebb tárgy, amin sok múlik. És tudom, hogy 2 félévnyi anyag és 15 tétel van előttem, de nem megy. Minden érdekesebb :( Adnátok tippeket?
2013. jún. 8. 13:52
 1/7 anonim ***** válasza:
Azért annyira nincs meleg, hogy ne lehessen tanulni. Ez egyértelműen fáradtság, unottság, ami nálad kiváltja ezt. Elhiszem, mert én is baromira unom már azt, amit tanulok, de muszáj. Jövőhéten lesz még 2 vizsgám ,aztán nyár és kész. Ennyit már csak túl élek. Még talán Te is. Ne emiatt ronts az átlagodon, mert nagyon haragudni fogsz magadra. Tessék rendszeresen kisebb szüneteket tartani, kikapcsolódni, legyen legalább 1 nagyobb szüneted egy napban és tanulni, tanulni, tanulni! Már nincs sok hátra!
2013. jún. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóan vagyok, hétfőn vizsga, van 23 tételem ééés semmi kedvem tanulni. Nekem még 3 vizsgám lesz, jövő hét közepéig, és unok egy helyben ülni már, két hete egyfolytában tanulok...
2013. jún. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is így vagyok vele, szerdáig kellene 20 tétel, még egyet sem tudok.

Szerintem csináld azt, hogy 3kor elkezded ma, elolvasod az összes tételt, értelmezed, keresel hozzá könyvet, anyagot az inerneten, azt is elolvasgatod, átgondolod.

Így lesz egy alapod, amire holnap elkezdhetsz építeni.

Egyenként előveszed a tételeket, elolvasod az egészet. majd fogsz különböző színeket, és kiemeled a lényeget.

Újra elolvasod és közben kijegyzeteled a fontosabb dolgokat, majd ez alapján visszamondod.

Nekem így sikerülni szokott elég jól megtanulni.

Az elején nehezebb, de aztán belejövök.


Nekem még 3 nagyon-nagyon nehéz vizsgám lesz a szerdaival együtt, ez volt a legnehezebb évem.


Kitartást, nem vagy egyedül :)

2013. jún. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Feszítsd meg magad, gondolj arra, hogy utána már milyen jó lesz :)
2013. jún. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálam full ugyan ez a helyzet. Csütörtökön volt a legnehezebb vizsgám, elég sok időt tanultam rá (bár még nem tudom, hogy egyáltalán sikerült-e....). A lényeg, hogy jövőhéten lenne még egy, meg utána héten is egy és vége. De egyszerűen most azt értem, hogy teljesen kiégtem. Nem tudok koncentrálni semmire. Pedig már csak 2 tantárgy...Mintha a teljes motivációmat leveszítettem volna.
2013. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
*elveszítettem
2013. jún. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Erőt vettem magamon és ma leszigorlatoztam 5ösre :) Kitartást nektek.
2013. jún. 11. 22:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!