Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Gyógyszerész végzettséggel...

Gyógyszerész végzettséggel rendelkezem. Mit gondoltok, érdemes egy ilyen posztgraduális jogi képzést elvégezni? (ELTE indítja)

Figyelt kérdés
[link]
2013. jún. 9. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:

Érdemesnek mindig érdemes, mert minden megszerzett tudással több vagy, de tudnád hasznosítani a jelenlegi munkádban? Mi a célod vele?

Mivel engem is nagyon érdekel a jog, így én is sokáig érleltem magamban a kérdést, hogy jogi szakoklevelet szerezzek, úgyhogy sikerült is találnom az imserettségi körömben két gyógyszerész kollégát, aki ezt elvégezte. Elmondásuk szerint ha az elhelyezkedési lehetőséget nézed, akkor nem éri meg belevágni: igazából az egész egy alapnak jó, hogy a jogforrásokat tudd értelmezni, ill. egy szemléletet ad, ahoz viszont meglehetősen kevés hogy jogi végzettséget igénylő feladatokhoz téged válasszanak ki egy állásinterjún, ráadásul a jogrendszer folyamatos változása miatt olyan tudást ad, amit nem kis energiabefektetés naprakészen tartani. A személyi jogos gyógyszerész ismerősöm viszont azt állítja, hogy neki segít a patikavezetésben és a mindennapi életben hasznosítja az így megszerzett tudást: jobban átlátja az új rendeleteket, szerződéseket, ami kell a munkájához. Szerintem a jövőre induló új rendszerű szakgyógyszerészképzések ígéretesek, ezektől legalábbis azt várom, hogy előnyt jelentsenek egy állás megpályázásánál a későbbiek során. Jogi érdeklődés esetén pedig.. hát.. én továbbra sem adtam fel, hogy elvégezzem levelezőn az ELTE jogot (majd GYES alatt :) ), és/vagy szabadalmi ügyvivő képzés.. addig pedig törzskönyvezek :)

2013. jún. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon érdekel a jog. Egyrészt azért, mert sajnos nem mindig értem a jogi szövegeket, és nagyon sok olyan témakör van, amit nem tudok, de nagyon jó lenne tudni, márcsak azért is, hogy kiszélesítsem tudásom.
2013. jún. 10. 22:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!