Van esély a kettesre?

Figyelt kérdés

1,86-ra állok matekból,és még van előttem egy doga. Ha azt egyesre írom meg,lehetek még kettes ? Nagyon nem szeretnék megbukni.Első félévben buktam,de nagyon igyekeztem hogy jobb legyen,így a 2. félévben csak 1 db egyesem van.A tanárunk szigorú,szóval nem tudom mi lesz,de amúgy mi az a határ,ami felett már minden javítás után jobb jegyet kell adjon ? (Ne az 1,5-öt vegyük alapul)

Nagyon izgulok mert nem akarom pótvizsgázni.Ja és kérlek kíméljetek az ilyen "miért nem tanultál" hozzászólásoktól,mert én tényleg küszködtem vele egész félévben,de nekem nagyon nem megy :(



2013. jún. 10. 15:40
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ilyen határ nem nagyon van, ismerek olyat akit 2 egészes átlag fölött is megbuktattak (egy-két tizeddel volt csak fölötte szóval nem 2,9-re kell gondolni). Nagyon nagy rész múlik a tanáron és a tanári karon.

Próbáld meg ne egyesre megírni, mert akkor szigorú tanárral biztos bukta.

2013. jún. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

De komolyan ez milyen dolog ? Két egészes átlag fölött ? Ilyenkor nem lehet valakihez fordulni,hiszen ez mégiscsak pofátlanság..

Amúgy ez a doga holnap lesz,és az egész délutánomat áttanulom most..Nagyon rettegem azt a pótvizsgát >.<

16 / F

2013. jún. 10. 15:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem nagyon lehet sehova fordulni, ha meg akar buktatni de az átlagod mondjuk 2.3, beír neked annyi egyest amennyi kell órai munkára vagy más kamu címszóval és tessék, ott a bukás.

Ezért kell jóban lenni a tanárokkal.

Nem sok mindent tanultam a 4 év gimnázium alatt, de azt igen, hogy nincs értelme keménykedni velük, mert akármit csinálhatsz, te fogod megszívni, az a legcélravezetőbb ha jóban vagy velük, mert a te esetedben is, ha szeret a tanár de tudja, hogy mindent beleadsz csak tényleg nincs hozzá meg a képességed akkor 1.4-el is átengedhet.

Ebben a részben nagy a "hatalmuk" a tanároknak.

2013. jún. 10. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyetemen még viccesebb, pedig ott még komolyabb szabályozások is vannak. Nálunk előfordult, hogy valaki a TVSZ-re hivatkozva keménykedett, hogy márpedig x százalék fölött már meg kell adja a kettest a tanár, vagy köteles kiírni egy pótvizsga alkalmat. Erre a reakció az volt, hogy a tanár felemelte a ponthatárokat, így megbukott még vagy plusz negyven ember.
2013. jún. 10. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én 1.78 voltam kis érettségit 1-esre írtam :D (három jegyet ért) 1.56-ra megadta. azon is múlik hogy látja-e mennyire igyekszel, hogy jobban megértsd a matekot. én pl. járok/jártam külön tanárhoz is. 17/F
2013. jún. 12. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

A tanár bármekkora átlagra megbuktathat, még 5,0 ra is. Nálunk is van egy tanár, aki rendszeresen 2,5 re buktat meg embereket, mert látja hogy egy szót nem tudnak a tárgyról. És teljesen jogos...


Amúgy te megbuktál végül? Vagy görbült?

2013. jún. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
nem buktam semmiből
2013. jún. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szabály, hogy milyen átlag mellett milyen jegyet kell, hogy kapjál, tehát igen, simán megbuktathat.

Pl lehet: 5,1,1 átlag 2.333 , de mondjuk a 2 egyes súlyos témazárókból volt (és kiderül belőle, hogy alapvető hiányosságok vannak), az 5-ös meg valami szorgalmira egyszer... na...?

2013. júl. 9. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

4-es:

Mutass már nekem egy olyan TVSZ-t amelyik kijelenti, hogy hány %-os eredmény fölött köteles (?) maga az oktató átengedni! Ilyet még nem láttam, szeretnék egyet látni...

2013. júl. 9. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!