Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mekkora pontszám emelkedésre...

Mekkora pontszám emelkedésre számítotok fogorvosin/orvosin? Hány pontotok lesz előreláthatólag?

Figyelt kérdés

2013. jún. 10. 17:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Én emelkedésre egyáltalán nem, stagnálásra, esetleg pár (4-5) pont csökkenésre számítok. Még nem tudom hány pontom lesz, valahol a 400 és 420 között. Az írásbeli eredményeim nem tudom, bioszból ma szóbeliztem, az nagyon jól sikerült, kémiából csütörtökön megyek. És Te?
2013. jún. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Eddig én sem gondoltam, hogy emelkedik, de most hogy leszóbeliztem (ma biosz, pénteken volt a kémia), beparáztattam magam, hogy nem lesz elég a pontom, mert biztos emelkedni fog, és nem vesznek fel. :)


Egyébként 442 pont körül számítok, én SE-FOKra jelentkeztem, és ez csak 4 ponttal több mint a tavalyi ponthatár :/

Azért remélem jó lesz, pontosan nem tudom mennyi a két emeltem, csak az írásbelit (kémia-65, biosz-79), de csak akkor van 442 pontom, vagy egyáltalán 438 pontom, ha javítottam a szóbelikkel, úgyhogy nagyon remélem sikerült.

Mit húztál bioszból? Hova jelentkeztél? :)

2013. jún. 10. 20:45
 3/12 anonim ***** válasza:

PTE-re :) Az A rész a női és férfi jellegekről szólt, hogy miért 50-50 % esély van arra, hogy lány vagy fiú lesz a magzat, mik a másodlagos nemi jellegeket kialakító tényezők, női és férfi nemi hormonok termelődési helye és hatása, mondjak olyan betegséget, ami inkább férfiaknál fordul elő és miért, illetőleg a kopaszodás allélja mind2 nemben ugyanolyan arányban található meg a férfiaknál mégis gyakoribb, miért?

A B rész a dohányzásról szólt, sok mindent a szövegből, az ábrákról kellett leolvasni, el kellett mondani, hogy a nőknél miért veszélyes a dohányzás, valamint 5 betegséget, amit a dohányzás vált ki és mi által. Összességében nagyon jó tételnek tartom, jól is sikerült. Azt viszont igazságtalannak érzem, hogy felsoroltam 5 betegséget, erre pedig az volt a reakció, hogy de olyat is mondjak, ami nem ennyire "súlyos". Ugye javarészt ilyen rák, érszűkület, szívinfarktust meg ilyeneket mondtam. De a feladatban nem volt megadva, hogy enyhébb meg súlyosabb betegségeket is mondjak. És emiatt már vonhatnak le pontot. Jelen helyzetemben már pedig az az 1 pont is releváns :/

2013. jún. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Ha nem volt benne a feladatban, akkor lehet azt is elfogadják! :)

Milyenek lettek az írásbelik? Kémiából volt már szóbelid? Hány pontra számítasz összesen? :)

2013. jún. 10. 21:37
 5/12 anonim ***** válasza:
Kémiára csütörtökön megyek, írásbeliket sajnos nem tudom, mert nem tudtam elmenni megnézni őket - dolgoztam. Összesen meg fentebb írtam, valahol 400 és 420 között lesz, ami hát... ugye 410 felett eléggé határeset a dolog, azalatt pedig már gyógyszerészet jön. Ami egyébként nekem szintén nagyon tetszik :)
2013. jún. 10. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most mondjuk a szívrohamot hoztam magamra: megnéztem a megoldókulcsot. Eddig nem tettem és hiú ábrándokba ringattam magam. Most nézem, hogy amit eddig jónak hittem, az nem is az. Hát ez elég ciki... ebből már csak gyógyszerészet lesz, ha lesz :(((
2013. jún. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia, a ket kotelezo emelt miatt nem hiszem, hogy emelkedne ponthatar a Fok-on, 442 pont az szep! Es jo egyetemre jelentkeztel, a Fok nagyon jo! :)
2013. jún. 13. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Aaa végre egy SOTE Fokos :D

Én is oda jelentkeztem, nekem 550-555 pontom lesz kb, annyira boldog vagyok! Ne aggódj, szerintem esni fog a ponthatár, de emelkedni semmiképpen sem és ha minden jól megy, akkor mind a kettőnket felvesznek :D

2013. jún. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Jajj bocsi, előző vagyok 450 :D bár gondolom egyértelmű...
2013. jún. 17. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Gratula! tényleg szép eredmény, főleg, hogy 500 a maximum..xD amúgy csak szemétkedek, nyilván 450-455-öt akartál írni, nagyon szép eredmény! :D
2013. jún. 17. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!