Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagyon nehezen meg a töri, a...

Nagyon nehezen meg a töri, a föci és a biosz, mit tudnék csinálni, hogy könnyebben menjen?

Figyelt kérdés
A törit nagyon nem szeretem, és emiatt nehéz is megtanulni, meg nem is nagyon érdekel.... a biosz meg nagyon nem érdekel, hogy pl. mik az állatok tulajdonságai stb....és van hogy nem mis tanulom meg, emiatt rossz jegyet kapok....föciből meg egyszerűen nehéz megtanulni. Milyen módokat tudnátok ajánlani, hogy könnyebben menjen? Tudom mindenki azt mondaná, hogy üljek le a fenekemre és tanuljam meg....de vmi hasznosat tudnátok ajánlani??? :)

2013. jún. 10. 19:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia.:) Szerintem tanulásnál húzz alá, emelj ki színekkel, írj jegyzetet az órai anyagból, használj atlaszt/munkafüzetet, kérdezzétek ki egymást egy barátoddal, keress neten érettségi vagy bármilyen más feladatot. Ami a legfontosabb szerintem, hogy ne akarj egyszerre sokat megtanulni és készülj óráról órára akkor is, ha tudod hogy nem fogtok írni. Ha kell segítség föciből, írj nyugodtan :)
2013. jún. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Például milyen segítség?
2013. jún. 11. 21:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha például nem teljesen értesz valamit, akkor elmagyarázom ha szeretnéd. Vagy ha kaptok feladatlapot és nem megy 1-2 dolog. :) első voltam
2013. jún. 12. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
okééé kösziiii:))de már vége a sulinak
2013. jún. 15. 14:03
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Akkor még tanács jövőre: a színek mellett segít a rajz is, sokkal könnyebben tanulsz így. Mind a töri, mind a föci alapvetően könnyen tanulható térképpel, ha magadnak rajzolsz vaktérképeket, menni fog. Ezeken aztán bármit lehet, évszámokat flírni (pl. csata helyszínére), hadmozgásokat berajzolni, földrajznál gazdaságföldrajzból kis szimbólumokat rajzolni, hogy hol mit termelnek (ki), természetföldrajznál szintén kis szimbólumokkal, pl. egy lombos fa jelképezi a lombhullató erdőségeket, berajzolhatod a nagy földi légkörzéseket, csapadékzónákat stb. Megkönnyíti a memorizálást.

A biológia... hát, ha ennyire nem érdekel, hogy nem tanulod meg, és emiatt kapsz rossz jegyet, akkor tényleg ülj le a fenekedre és tanuld meg, ezen nincs mit változtatni. De rajzolhatsz itt is, mindig segít (sőt, egyetemen példéul az anatómiai rajzok kötelezőek, mert másképp nem is lehet tanulni), bár nem tudom, mit értesz "állatok tulajdonságai" alatt. Az, hogy a sün tüskés, az oké, vagy hogy a gilisztának milyen a garatideggyűrűje... mindkettőnél azért sokat dob a tanulás hangulatán egy ügyes, színes rajz.

2013. jún. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!