Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha felvesznek egy egyetemre,...

Ha felvesznek egy egyetemre, de nem megyek el beiratkozni, akkor ugye nem vesznek el az államimból és próbálkozhatok jövőre?

Figyelt kérdés
2013. jún. 12. 14:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem iratkozol be, akkor miért fizetne az állam tandíjat utánad?
2013. jún. 12. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem vesznek el és igen, próbálkozhatsz jövőre :) annyi, hogy ha felvesznek, akkor arra készülj fel, hogy heteken át kapsz majd mindenféle levelet, hogy üdv a világ legkirályabb egyetemének legkirályabb karának legmenőbb szakán és a legmenőbb arcok között blablabla, illetőleg a beiratkozás napján elképzelhető, hogy felhívnak, hogy miért nem vagy ott. Mind1, ezt csak leírtam, hogy mire számíts :D
2013. jún. 12. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%
Próbálkozhatsz jövőre. Viszont azt nem értem minek jelentkezel olyan helyre, ahova nem szívesen mennél.
2013. jún. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
81%
Hármas! Ilyen velem is előfordult tavaly, és sajnálom, nem tehetek róla. Mikor bejelöltem, akkor nagyon tetszett a dolog, direkt megnéztem mit tanulnak ott, szimpatikus volt. S épp miután leadtam a jelentkezést, kezdtem megismerni, hogy valójában mi az a szak, mert konkrét felvilágosítást senki nem adott róla. Még így sem, hogy utánajártam. Hát ez van. Nem mentem el rá. Attól még, hogy én nem iratkoztam be, én személy szerint senkitől nem vettem el a helyet, mert elég valószínűtlen, hogy ha én nem jelölöm be azt a szakot, akkor már 1 ponttal kevesebb a ponthatár és mások is elmehetnek rá. Ha meg ugyanannyi, akkor meg ugyanazokat az embereket veszik fel, mint egyébként.
2013. jún. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos velem is az történt mint az utolsó hozzászólóval, jelentkezés után jöttem rá, hogy a szak nem nekem való... Állatorvosit jelöltem be elsőnek, másodiknak pedig elte bioszt, de kizárólag szülői/tanári unszolásra, hogy "valahova menjek". Mivel idén nem fognak felvenni az első helyre, úgy döntöttem, hogy inkább újrapróbálkozom jövőre, minthogy egész életembe olyannal foglalkozzak ami nem érdekel.
2013. jún. 13. 11:20
 6/6 anonim ***** válasza:
Egyébként szerintem ha biztosan tudod, hogy úgysem akarsz odamenni, akkor érdemes töröltetni az a jelentkezési helyet, július 10-ig meg lehet csinálni az e-felvételin, vagy itt találsz hozzá kérvényt, amit postázni kell: [link]
2013. jún. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!