Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy néz ki/ Milyen a szóbeli...

Hogy néz ki/ Milyen a szóbeli érettségi? Hogy zajlik ez az egész?

Figyelt kérdés

Sajnos semmit nem mondtak a tanárok erről, pedig talán nem ártott volna, ha tudjuk, mire számíthatunk.

Ráadásul én az első nap leszek, jövőhéten hétfőn (17.-én).


Úgy hallottam, hogy az idegen nyelvvel kezdünk, mert annál nincs kidolgozási idő, hanem rögtöni mondani kell a tételt. Ez valóban így van? És ez a "rögtön" mennyire rögtön? Azért pár percünk van átgondolni, hogy miről szeretnénk beszélni, ugye?


És egyébként hogy néz ki a továbbiakban a szóbeli érettségi. Odamegyek az asztalhoz, kihúzom pl. a töri tételt, majd leülök és kidolgozom, aztán kimegyek és elmondom a tételt. Mikor kell elmondanom, hogy mit húztam? Amikor kihúzom, vagy a kidolgozási idő után, amikor kimegyek felelni? És ha mondjuk a törit elmondtam, akkor utána húzom pl. a magyart és így tovább? Vagy hogy van ez?


Kérlek írjatok le minden érdemi, fontos információt, mert sajnos tényleg nem sokat tudok erről és már nagyon izgulok.



2013. jún. 12. 18:12
 1/4 anonim ***** válasza:
56%

Az idegennyelvvel kezd mindenki. Általános beszélgetés, párbeszéd majd kép alapján témakifejtés. Tényleg nincs gondolkodási idő. A párbeszéd és a képes témakifejtés előtt annyi idő van, hogy kb kétszer át tudod olvasni a feladatot, aztán mondanod kell.


Számokat fogsz majd húzni (legalábbis nálunk így volt), ezt mondod a tanárnak és ő adja oda a feladatot, a forrásokat, illetve magyarból mondja, hogy vedd el a szöveggyűjteményt/verses kötetet illetve töriből az atlaszt (szerintem lehet azt is használni). Nálunk egy nagy asztalon volt az összes könyv kirakva és ott kereste meg mindenki azt, ami neki kellett. Ja és kapsz a tanártól piszkozati lapokat, amikre írhatsz.

A feladatlappal, piszkozati lappal, tollal (ezt már viszed magaddal, amikor bemész) és a forrásokkal leülsz valahová. 15 perced van kidolgozni 1-1 tételt.

Aztán mész, viszel magaddal mindent és elmondod a tanárnak a tételt.

Miután egy tárgyat elmondtál, utána húzod a következőt.

2013. jún. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
52%
Pontosan úgy, ahogy az első válaszoló megírta. Ha nagyon jó fej az egyik tanárod, akkor elképzelhető, hogy mondjuk egy angol és magyar után azt mondja, hogy töri előtt kimehetsz egy 5 percre, ha van kedved. Legalábbis nálam így volt. Mindenki idegen nyelvvel kezdi, mert közben a többiek tudják a tételeiket kidolgozni. Befejezted, akkor mondja a tanárod, hogy akkor húzhatod a magyar/töri tételed. 15 perc a minimum, ez általában szokott csúszni, mert mire a többi előtted lévő előadja magát stb. Én a magyaromon, ha jól emlékszem olyan 45 percet dolgozhattam, de 20 perc után csak ültem és néztem. Bioszból emelt szinten tettem kiegészítőt hétfőn, arra volt elvileg 20 percem, majdnem 1 órát kaptam végül :D
2013. jún. 12. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nagyon hasznosak a válaszokat!

És mikor fogja értékelni a tanár a felelet? Amikor minden tantárgyból elmondtam a felelet utána, vagy az adott tantárgyi felelet után elmondja a tanár? Vagy honnan fogom tudni, hogy mégis hogy sikerült?

2013. jún. 12. 19:07
 4/4 anonim ***** válasza:
86%

Sokféleképpen lehet megszervezni egy szóbelit, sokféle szokás és körülmény van. Egyáltalán nem biztos, hogy mindenki a nyelvvel kezd. Általában a reggeli elsők azzal kezdenek, a többinek meg annyi szempontja van, hogy könyvet lehetne írni belőle. (Erre lehetőleg ne válaszoljátok azt, hogy "de nálunk is így volt", mert ebből nem következik, hogy máshol is.)


A tételek kidolgozására MINIMUM 30 perc van (kivétel a nyelv, ahogy az előzők mondják), de a gyakorlatban általában inkább egy óra. Ha 15 percet adnak, az rendkívül súlyos szabálytalanság, amiért meg lehet fellebbezni az eredményt, és a fellebbezésnek helyt fognak adni.


Felelés után, a következő húzás előtt lehet kimenni vécére, ez nem jófejség kérdése, ha nem ajánlják fel, nyugodtan jelezheted te is, hogy kimennél. Ne fogd vissza, mert lehet, hogy utána több mint egy óráig nem lesz rá lehetőséged.


A tanár egyáltalán nem fogja számodra értékelni a feleletet, magának értékeli, és a napi záráskor, a vizsgázók távozása után beszéli meg az elnökkel és a többi tanárral, de ez a megbeszélés általában csak a pontszám bediktálását jelenti, ritkán van tényleges megbeszélés. Te csak az eredményhirdetésen tudod meg a százalékot, nem lesz olyan értékelés, mint egy órai felelés után.

2013. jún. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!