Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi szóbeli tételeknél...

Érettségi szóbeli tételeknél mire figyeljek? Inkább kevesebb, de lényegre törő, rendezett felelet és tétel, vagy sok infó és rizsázás, amit viszont nehezebb megtanulni, és össze is keverhet?

Figyelt kérdés

A kérdés adott, nem tudom, hogy hogy csináljam ezeket a dolgokat. Eddig (az elmúlt kb. 2 és fél évben, amikor odafigyeltem már a dolgokra) mindig minden apró szót, megjegyzést is kiírtam, de úgy érzem hogy most a szóbelire a sok tétel (témakör...) miatt inkább az első opciót választanám, és a "kevesebb több" alapon tanulnám meg az összes témakört.


Egyáltalán van még lehetőségem (kb. pontosan két hét, de kevesebb valamivel) teljesen, normálisan felkészülni a szóbelire? Vagy ez nem kérdés, csak álljak már neki mihamarabb? :)


Köszönöm a válaszotokat!



2013. jún. 12. 00:34
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Állj neki minél hamarabb.

A lényeg, hogy a válaszaidból az látszódjon, hogy tudod a témát, nem kell minden apró kis részletre kitérni de persze tények legyenek benne bőven.

Nem minden tanár lesz szaktanár, aki bent lesz, így azok csak azt tudják nézni, hogy hmm igen a Kiss Pista az szépen folyamatosan beszélt, egyből tudott reagálni az esetleges kérdésekre is. Ez főleg nyelvnél előny, ha egyáltalán nem értik mit mondasz.

A tények és a folyamatosság is nagyon fontos, de nem kell elveszni az apró részletekben.

2013. jún. 12. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm szépen a válaszod, adok zöldkezet is! :)
2013. jún. 13. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!