Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi az amivel konnyen letudhatn...

Mi az amivel konnyen letudhatnam az eletrajzokat magyar erettsegin? Koranak legnagyobb koltoje/iroja volt? Nem tudok annyi eletrajzot megjegyezni.

Figyelt kérdés

2013. jún. 15. 12:15
 1/4 anonim ***** válasza:
jegyezd meg, mikor született, mikor halt meg, valamint azokat a fontos infokat, amik kapcsolatban állnak a költészetével, vagy a tétellel
2013. jún. 15. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én nem tanultam meg komplett életrajzokat. Az összes tételünkbe benne van, van olyan, akinek majd 2 oldalon keresztül taglalják az életét. Persze fontos az is, mert az adott író költészetével kapcsolatban sok mindent megmagyarázhat az élete is, de lehetetlenség ezt így megtanulni. Én minden költőnél egy negyed oldalnyit tanultam az életrajzból meg. Csak a legfontosabbakat, amik alapvetően meghatározták az életét. Mikor, hol született, esetleg kik a szülei. Hol végezte tanulmányait. Ki volt rá nagy hatással, volt-e nagy szerelem az életében? Mikor, hol halt meg.


Egyébként, ha néhány fontos dolgot elmondasz az íróról, költőről, az már elég. Nekünk legalábbis azt mondta a tanárunk, hogy nem az életrajz számít, hanem a mű értelmezése, elemzése.

Egyébként vannak még olyan apró dolgok, amivel lehet kicsit csalni, hogy az ugyanabban a korban élő íróknál, költőknél ugyanazt a bevezetést tudod elmondani, így inkább a korra helyezed a hangsúlyt és az életrajzról kevesebbet beszélsz. Én pl. a Nyugattal vagyok így. A Nyugatról Adynál, Kosztolányinál, Babitsnál, Móricznál és József Attilánál is. Így ezeknél a költőknél az életrajzra nem helyeztem akkora hangsúlyt, mert ha elmondom a Nyugatot is, az bőven jó. :)

2013. jún. 15. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én sose tanulok életrajzot, mert szerintem nincs rá igazán szükség. A születési és halálozási dátum benne van a szöveggyűjteményben, amit használhatunk tehát azt nem kell megtanulni. Ha látom mikor élt, már kb. tudom a történelmi hátteret is, legfontosabb történelmi eseményeket, be lehet lőni melyik nagy korstílushoz tartozott. Ezek mellé még jó tudni egy-két fontosabb momentumot az életútjából, ami erősen befolyásolta a műveit. Ez max. 3-4 dolog amit igazán nem nagy dolog megjegyezni.
2013. jún. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Bőven elég csak azokat az aspektusokat megjegyezni az életműből amelyek hatással voltak a költészetére is. Történelmi háttér,szerelmi költészet pl. Petőfi, családi háttér: József Attila. Én egyébként kollektiven minden tételt a :korának jelentős költője/szerzője volt. Kész :) esetleg még azt, hogy mennyire ismerték el amíg élt, vagy esetleg később lettek a művei elismertek.
2013. jún. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!