Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A középszintű érettségi...

A középszintű érettségi vizsgák szóbelije mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

Az írásbelijeim viszonylag jól sikerültek. Százalékos arányban mindegyik 60-85% közöttire sikeredett.

Szerintetek komolyabb tanulás nélkül menne a szóbeli? Nem vagyok az a típus, aki meg tud ülni a seggén és tanul, de minden hülyeséget megjegyzek, amit olvasok, még ha ez a tételek is. 5-10 átolvasással általában fújni szoktam kívülről az anyagokat.

A tanárok elvileg nem tudják, hogy nem tanulok túl sokat. Év közben is az a négyes fajta tanuló voltam mindenféle komolyabb tanulás nélkül – sose szerettem vért izzadni, de most egy kicsit nem ártana. :D Órákon mindig odafigyeltem, mindent onnan jegyeztem meg. :)

Szerintetek fel lehet eleveníteni 2 nap alatt a 4 éves anyagokat? A tanárok figyelembe szokták-e venni a négyéves teljesítményt és az írásbelin elért eredményeket?



2013. jún. 15. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:

szerintem a négy éves anyagot tök felesleges teljesen átvenni, mivel megvan minden tárgyból a pontos követelmény, esetleg tételsor, ami kell a szóbelire...

a szóbelin meg nem vehetik figyelembe az elmúlt évek teljesítményét, és az írásbeli eredményét sem... azért is ül ott az elnök.

2013. jún. 15. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Középszint szóbeli nem nehéz (de az emelt szóbeli sem az). Inkább arra jó, hogy mindenki megtapasztalja milyen, ha egy picivel több anyagból számon kérik (ez főleg azoknak jó, akik tovább akarnak tanulni). Persze a főiskolákon/egyetemeken ennél jóval többet kell megtanulni egy vizsgaidőszakban - hiába készülsz év közben a ZH-kra, a vizsga elméleti részét nem öleli fel teljes mértékben.

Viszont, ha te is tovább akarsz tanulni, akkor lehet szükséged lesz erre a képességre, hogy leülj tanulni. Mert ha mondjuk eléd raknak egy 800 oldalas könyvet, hogy majd abból vizsgázz le...elolvasni egyszer is nehéz, nem hogy 5-ször 10-szer, vagy megtanulni.

2013. jún. 15. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
ui.: hivatalosan nem vehetik figyelembe, de figyelembe szokták venni. Nálam se véletlen, hogy a német érettségim kereken 60% lett :D
2013. jún. 15. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Gondolom 2 nap alatt körülbelül 200 oldalnyi anyagot csak-csak meg lehet tanulni, úgy hogy abból előismereteim is vannak a 4 évnek köszönhetően. + Még mint fentebb írtam, minden hülyeséget megjegyzek. :D Csak még nincs nagyon tapasztalatom huzamosabb tanulás terén. :D Általában fél óra alatt simán meg szoktam tanulni 1-2 leckét. Minimum. :-)
2013. jún. 15. 16:19
 5/5 anonim ***** válasza:
figyelj, ne itt csacsogj magadról, hanem menj tanulni :)
2013. jún. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!