Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Német érettségin ha az írásbel...

Német érettségin ha az írásbelim 90 pontos lett akkor az hány % az összes pontszámból eddig?

Figyelt kérdés
Azt olvastam, hogy az írásbelin 117 pontot lehet elérni, a szóbelin pedig 33-at, így összesen 150 pontos az érettségin. Ha valóban így van, akkor nekem eddig a 90 pontos írásbelimmel megvan a 60%, azaz a 4-es?
2013. jún. 15. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szóbelin még el kell érni a minimumot.
2013. jún. 15. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
csak azt mondd meg, matekból hogy érettsegiztél le :D
2013. jún. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igen, megvan, de szóbelin kell még a minimum, és furcsállom, hogy a matek érettségid megvan. Megvan?
2013. jún. 15. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is 90 pontos lett az írásbelim. Eddig 77%-os az érettségim, tehát a négyes simán meg van. Ettől függetlenül a szóbelin is teljesíteni kell a minimum szintet, hogy meg legyen az érettségid. Viszont, ha kicsit odateszed magad, még ötös is lehet akár. Bár úgy látom, nálad ez nem cél. :D
2013. jún. 15. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A matek érettségim megvan, és rosszul gondolod, a célom az 5-ös, azaz min. 80%. Bár most elolvastam még egyszer a kérdést és eléggé hülyén jött ki, igazából arra lettem volna kíváncsi, hogy tényleg max. 150 pontot lehet-e elérni (írásbeli 117, szóbeli 33), mert akkor még esélyem van a tervezett 5-ösre. Azért köszönöm a válaszokat, így megnyugodtam, hogy nem hiába tanulok annyit a német szóbelire, mert van még esélyem a tervezett 5-ösre!! :D
2013. jún. 16. 00:28
 6/10 A kérdező kommentje:
Utolsó! Akkor egy cipőben járunk, de sajnos ha neked is 90 pontos lett, akkor az érettségid eddig 60%-os (ha külön számolod csak az írásbeli részt akkor 77% :/ (117 pontból 90 pont =77%)). Úgyhogy már max. csak 82%-os lehet az érettségink, de ahhoz max. pontos felelet kell. Viszont én nagyon szeretnék 5-öst úgyhogy megpróbálok mindent beleadni (igaz a százalék számít felvételin, de az 5-ös mégis jobban mutat, mint a 4-es :D)
2013. jún. 16. 00:35
 7/10 anonim ***** válasza:

De megoldható, hidd el! :)

Én a némettől egyáltalán nem parázok. Nagyon jó tanárom volt végig, kellett nála tanulni rendesen, és én tanultam is mindig. Az egyik legjobb németes voltam az évfolyamban, az utolsó órán azt mondta, egyáltalán nem félt, mert én meg tudom csinálni! :)


A tételeket és a szituációkat is számon kérte az év során, így már egyszer megtanultam. Bár sokat felejtettem belőlük, egyszer elolvastam, rögtön beugrottak a dolgok. Így, hogy nem nulláról kellett indulnom, tényleg nem félek.


Egyébként 120 ponttól ötös az érettségi (mert ugye a 150 pontnak 120 a 80%-a). Nekünk 90 már meg van a 120-ból, tehát legalább 30 pontot kell elérnünk a 33-ból.

Viszont ismerőseim azt mondják, hogy egyáltalán nem para, mert a tanárok nagyon rendesek és segítőkészek. Arra kell ügyelni, hogyha kérdeznek, akkor németül válaszolj, még véletlenül se beszélj magyarul! :D

2013. jún. 16. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nekünk sajnos tételeket nem adtak meg, se szituációkat, annyit mondtak, hogy a netről is letölthetők a témakörök és az azokhoz tartozó tételek, többet nem segíthetnek. Pedig más iskolákban hallottam, hogy kiadják előre a konkrét tételeket vagy év közben dolgozzák ki azokat, úgyhogy kicsit félek, remélem a tanár segítőkész lesz. Kidolgoztam az összes témakörhöz a tételt, a hasonló tételeket összevontam, de így is 39 db tételem van, a szituációkra meg egyenesen azt sem tudom hogyan készüljek fel. Azt hallottam, hogy ott a lapon meg lesz adva gondolatjelekkel, hogy nagyjából miről kell beszélnünk, majd ott megpróbálok rögtönözni, az ott megadott mondatokat átformálni párbeszéddé, végülis annyira csak tudok németül :/ :D

Meg igazából azon is múlik, hogy milyen tételt húzok, mert a nagy részüket elég jól tudom, van amit álmomból felkeltve elmondanék oda vissza is akár, viszont 2-3 tétel olyan, hogy hiába tanultam 1 napon át folyamatosan, egyszerűen nem áll össze a dolog.. (sajnos még magyarul se nagyon tudnék a tételről bezsélni :D ) Szóval ha szerencsém van és kihúzok egy számomra könnyűt akkor megvan a 33 pont is simán. :D

2013. jún. 16. 14:53
 9/10 anonim ***** válasza:

Én is tartok attól, hogy milyen tételt húzok. Vannak olyan témakörök, amiről magyarul se tudok túl sokat, hát még németül pl. technika, média világa, közlekedés stb.


A szituáció tényleg úgy néz ki, hogy le van írva pár sorban az alaphelyzet, majd 3-4 vázlatpontba leírják, hogy miről kell beszélned, mire kell rákérdezni stb. Lényegében azt a szöveget átformálva, és egy kicsit kibővítve egy nagyon klassz, teljes szituációt össze lehet hozni. :)

2013. jún. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Milyen lett a szóbeli?

Meglett amit szerettél volna?

2014. jún. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!