Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az informatika szóbeli érettsé...

Az informatika szóbeli érettségi tele van olyan nehéz tételekkel, amikről alig lehet rizsázni. Topológiák, perifériák, háttértárak, stb. Miért kell ennyi mindent tudni?

Figyelt kérdés
Más tantárgynál sokkal egyértelműbbek a dolgok. Itt nagyon nehezek.
2013. jún. 16. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

Nem olyan nehéz

Csak sok a szakszó

2013. jún. 16. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
A "periféria" az az egyik legkönnyebb téma
2013. jún. 16. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Ez csak néhány szó, ha rendszeresen használsz számítógépet, akkor nagyjából a tartalmát ki lehet találni. Én is anno úgy mentem be infó érettségire, hogy nem tanulok semmit (mivel amúgy sem volt szükségem erre a tárgyra), aztán ha mákom van kihúzok, valami oprendszereset. Nem is emlékszem mit húztam, de a cím kiolvasása is gondot okozott:) Aztán a tanár amikor látta, hogy én ezt magamtól a büdös életbe nem fogom elkezdeni, feltett pár kérdést fájlformátumokról, meg hasonló kaliberű témákról, azt végülis 4-es érettségivel mentem haza.
2013. jún. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan, kérlek:D

Így visszagondolva a középszint nagyon könnyű (és még az emelt is). Keress rá a 800 oldalas Tanenbaum féle Számítógép architektúrák könyvre:D Ha azt megtanulod, akkor tudsz majd róla "rizsázni". Utána már te is úgy fogod látni, hogy a középszintes szóbeli anyag baromi felületes.

Amúgy ezek a témák elég alap dolgok. Ha ezzel akarsz foglalkozni, akkor kis ujjból kell vágnod az ilyeneket - mert akkora már egyértelmű lesz minden.

2013. jún. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Alig tanultam két éve az infó érettségire, mégis ötös lett. Egy pont híján maximum pontos szóbelivel. Ne parázz.
2013. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért, mert ez a tananyag, az érettségi pedig a tudásod bemutatásáról szól, nem a rizsázásról. Vedd komolyabban. Különben sem értem, miért siránkozol egy nem kötelező tárgy miatt. Ha nehéz neked, válassz (vagy választhattál volna) másikat.
2013. jún. 17. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!