Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar és német középszintű...

Magyar és német középszintű szóbeli érettségikkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Először a magyar:

Szóbelin el kell érni a 12%-ot. De ugye ha nyelvtanból vagy irodalomból nem érem el az "elégséges" szintet akkor új tételt huzatnak mindkettőből. Ez most azt jelenti, hogy külön nyelvtanból és külön irodalomból is el kell érni 12%-ot, vagy...?


Némettel kapcsolatban:

Végig 5-ös voltam németből, de csak azért mert többnyire nyelvtani részből írtunk témazárót, és a nyelvérzékem miatt jó vagyok abból, de annyira rühellem a németet, hogy ezen kívül semmit nem foglalkoztam vele, és a szókincsem konkrétan nulla. Nem tanultam meg egyetlen tételt sem! 74% lett az írásbelim. Mennyire tudnék fejből összeimprózni egy 12%-os szóbelit? :S Duplázás miatt nem kell továbbtanuláshoz, mert szerintem az emelt angolom meg van 90% fölött.


Holnap érettségizem. :S



2013. jún. 16. 18:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Magyarnál egybe kell elérned a szintet (a tizenkét százalékot) Nyugi, nem olyan nehéz


Nyelvből ösze tudsz hozni annyit, amennyi elég

2013. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Jav. "össze"
2013. jún. 16. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
De akkor mi az elégséges szint, amit megkövetelnek az irodalomhoz és a nyelvtanhoz? Elég 1 pont is mondjuk nyelvtanból ha irodalomból összekaparok annyit, hogy együtt 12% legyen?
2013. jún. 16. 18:55
 4/12 anonim ***** válasza:

a póttétel már nagy gond ha kihúzod, mert feleznek a végén.


Azaz ha kapsz 24 pontot, akkor az csak 12 lesz.

2013. jún. 16. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Tudom. De nem ez érdekelne, hanem hogy hány pontot kell minimum elérnem külön nyelvtanból és külön irodalomból hogy ne kelljen póttétel?
2013. jún. 16. 19:06
 6/12 anonim ***** válasza:

25-25-re van bontva, de nem úgy mint irodalom-nyelvtan.


hanem előadásmód és tartalom.

2013. jún. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Hogy érthetőbb legyen: 12%-os szóbeli az az 50 pontos magyar esetében 6 pont. Ezek szerint nyelvtanból és irodalomból összesen kell 6 pont. De ez most azt jelenti, hogy ha csak 1 pontot kapok a nyelvtanomra és 5-öt az irodalomra, akkor meg van? Nem értem, hogy hány pontot kell elérni külön-külön a kettőből, hogy ne húzassanak póttételt!
2013. jún. 16. 19:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Ez tuti? Mert szerintem a magyar tanárom pont hogy azt mondta hogy irodalom és nyelvtan van külön. :S Nem értem.
2013. jún. 16. 19:11
 9/12 A kérdező kommentje:
Különben meg ilyen erővel lefelelhetnék egy hibátlan irodalmat és egy nulla nyelvtant is, mert együtt bőven 12%, de nem lehet, mert ha a nyelvtan nulla akkor mindkettőből pót! Ezért lennék kíváncsi, hogy hány pont kell külön-külön a kettőből. Bocsi, hogy ennyire értetlen vagyok, de majd meghalok az idegességtől. :(
2013. jún. 16. 19:13
 10/12 anonim ***** válasza:

[link]


én is ideges vagyok, mert nekem nem 12%-ot kell elérni a ketteshez.

2013. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!