Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt német érettségi szóbelij...

Emelt német érettségi szóbelijén mit húztatok? Milyen feladatok, feladatpárok voltak?

Figyelt kérdés

A napokban megyek majd én is szóbelizni, és a kérdésem, hogy mit kaptatok ti az emelt németen. Van ugye egy érvelős feladat és egy képes, ahol később el kell vonatkoztatni. Nálatok mik voltak, és hogy sikerült?

A témákat amik a neten elérhetők voltak már kidolgoztam, azokat tanulgatom, de a német nekem nagyon kell a továbbtanuláshoz, azért is érdeklődöm.

Ha valaki nem akarja leírni, ám ne tegye, és csak értelmes, használható kommenteket szeretnék. Köszönöm! :)



2013. jún. 10. 16:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
szia! csütörtökön voltam. érvelésnél azt húztam, hogy akinek van saját kertje, az termesszen is ott zöldséget, gyümölcsöt. a képeknél pedig az egyik a fiatalok meg a bulizás, a másik meg "man lernt nie aus" volt :)
2013. jún. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én ma voltam.

A Diskussion témája az volt, hogy lehet-e élvezni a nagy rock-és popslágereket otthon vagy csak koncerten jó.

Az egyik választható a Hausarbeit - munkamegosztás, a másik pedig Feriennel kapcsolatos. Hajrá!

2013. jún. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

én ma voltam emelt német szóbelin:

a vita az volt, hogy a családi ünnepeket jobb otthon ünnepelni

a téma meg az extrémsportok, a másikra nem emlékszem


de többieknek volt vitában a stoppolás

témában a család, az egészséges életmód, az extrémsportok, a tipikus női és férfi munkák, mire költik a mai fiatalok a zsebpénzüket

2013. jún. 10. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vitám: Es hat nur Vorteile, im Ausland Gastschüler zu sein.


Képleírásos feladataim: Alt lehrt Jung, Jung lehrt Alt (itt grafikonok voltak), valamint Freizeit aktiv und passiv verbringen :)


Hogy sikerült Neked? ^^

2014. jún. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én tavaly voltam :) De egyébként jól sikerült, alig vesztettem pár pontot :)
2014. jún. 19. 20:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!