Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Aki már volt szóbelizni idén,...

Aki már volt szóbelizni idén, az írja már le hogy miket húzott, milyen forrásokat kapott, és segítettek-e neki meg ehhez hasonlókat?

Figyelt kérdés
légyszives
2013. jún. 19. 11:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Irodalom : Jókai Az aranyember

Nyelvtan : Helyesírási alapelvek

Töri : nemzetszocializmus.. még jó hogy megtanultam mert se a forrást nem tudtam volna használni, se az atlaszt..összvisz egy évszámot sikerült belőle kiírni, hogy mikor választották kancellárá Hitlert.

Német: jobsuch szitu, hobby und freizeit téma

Üzleti gazd tan: számlapénzforgalom


nálunk segítettek a tanárok.. nem nagyon kötöttek bele senkibe és semmibe.

ha kérdeztek vmit, és nem tudtál rá válaszolni akkor inkább hagyták az egészet, gondolom hogy ne kelljen pontokat levonni, ha esetleg a köv kérdéseket se tudta volna az illető


am tegnap voltam.. 3és fél órát voltam bent.. sztem elég jól sikerült.


te kérdező mikor mész ?

2013. jún. 19. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszi, és magyarra milyen segítséget kaptál, könyv, tk, irodalomtörténeti atlasz?

én jövőhét hétfő-kedd-szerdán megyek, izgulok nagyon, de tanultam is...

2013. jún. 19. 11:41
 3/6 anonim ***** válasza:
Jókai Arany ember regényt megkaptam hozzá.
2013. jún. 19. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Angol: kérdezett h milyen volt a tegnap estém, mit ettem reggelire, mit csinálok majd este. (berúgtam mint az albán szamár) Utána kérdezte ki a legjobb barátom, hogy néz ki stb. Utána Utána kérdezte hogy melyik a kedvenc évszakom. Eldaráltam mint az állat. Utolsó kérdés nemtudom mi volt, de azt is eldaráltam. Kérdésekkel nem volt gondom. Képleírás: Mobiltelefon, számítógép. Elmondtam h mi van a képes és utána előnyök, hátrányok, mire jó stb. Ez is ól ment. Szituáció: Házbérlést húztam. Ezt kicsit elkúrtam. Mivel elő se vettem az angolt az írásbeli után így gyönyörűen elfejtettem az egészet szinte. Rögtönöztem, de nem a legjobban. De azért 30/33 pontos lett.


Töri: Olyan tételt húztam ki amit meg sem volt, nem hogy átnéztem volna. Egyébként a magyarországi reformációt húztam. Annyira nem paráztam be mert nagyjából tisztában voltam azzal h újítások, azt gondoltam h a forrásba benn van. És igen, a forrás egy rohadt életmentő volt, mivel az egész tétel le volt írva. Annyit csináltam h átolvastam 3x, nagyjából megjegyeztem, leírtam a papírra amit tudok (ez kb 2 mondat volt :D ) a többit forrásból. Megőriztem a nyugalmamat és próbáltam logikusan, átgondoltan felelni. Sikerrel jártam. 36/60 pontos lett. Az érettségim 58%. Hozzáteszem h töriből 5 éve altt (buktam) végig épp hogy 2-es voltam, és nem egyszer húztak meg félévkor.


Irodalom: Franz Kafka - Átváltozás. Ezzel a tétellel megfogtam az Isten lábát. Elég jó feleletet csináltam belőle, tanárnő egyszer kétszer kérdezett csak.

Nyelvtan: Logikai és grammatikai viszonyok az összetett mondatban. Ezt húztam. Ezzel meg sikeresen lerontottam, ugyan is tudtam h van alárendelő, mellérendelő, és ezeken belül a sok mondat fajta, de az elemzést eléggé elkúrtam. Kb semmit nem tudtam mondani róla, összekevertem őket h milyen alárendelés meg stb. Mindegy, azért egy 40/50 pontosat sikerült összeszedni.


Földrajz: A. tétel: Hideg öveztet elemzése. Az fél életemet elmondtam, tanár nemigazán kérdezett bele, egy-két kisebb dolgot kérdezett de azt is tudtam.

B tétel: 3. szektor. Életembe nem találkoztam ezzel a fogalommal, szó szerint. Semmit nem írtam róla. Kiültem, elmondtam az A tételt a B-nál meg nagy kussolás volt. Valami gazdaságos baromság, tanár kérdezett, de alig tudtam válaszolni így sikeresen lerontottam a feleletet ezzel... 24/50. Így sajnos a négyes föci elúszott.. :/ Nah mindegy, lényeg h sikerrel túl vagyok rajta. :D


Baromira örülök h megvan, de azért kicsit csalódott vagyok, mivel írásbelire semmit nem tanultam, és az 5 év alatt órákra se, és nem is figyeltem oda, aludtam általában végig. Szóbelire kemény 1 hetet tanultam, abból 4 napot igazból, mert 3 olyan volt h összeszedtem a tételeket. Az összes tantárgyból 2-4% kellett volna a négyeshez, úgy h kb lósz*rt nem tanultam rá. Anyám mindig mondta h tanuljak, mert jó eszem van, 4-es 5-ös érettségit simán tudnék csinálni. Hát igen, erre az érettségi után jöttem rá.... :D Soha nem vettem komolyan a tanulást, a lustaság mindig legyőzött. Nah mindegy :D Sikerült és ez a lényeg. :D


Neked pedig sok sikert! :)

2013. jún. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

utolsó akkor neked jóó :))

és gratulálok :)

én most infót tanulom, törit, irodalmat nagyjából tudom, nyelvtant átolvastam eddig párszor, de azt holnap fogom, angolt még elő se vettem de azt pénteken, és hétvégén meg átnézek még mindent !

és köszi szépen mindent ! :)

2013. jún. 19. 15:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Magyar irodalom: Balassi Bálint (ehhez egy szöveggyűjteményt kaptam). Az sokat segített, meg a tanár is rendes volt.

Magyar nyelvtan: a retorika. Egy szöveget adtak és el kellett mondanom milyen retorikai eszközökkel akarja meggyőzni az egyik a másikat. Na ennél nagyon szenvedtem, de sikerült vhogy.

Töri: 1848-as forr. és az áprilisi tv.-ek. Amit tudtam jól elmondtam, a kérdésekkel szívtam meg.

Német: szitu: meg kellett hívnom vkit moziba. téma: a lakhelyem

Nem volt vészes mindenesetre. :)

2013. jún. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!