Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A BME-re megyek. Középszintű...

A BME-re megyek. Középszintű matek (85%) és középszintű infoérettségim (88%) van. Gondolom ennyi alaptudás nem elég oda. Mit és hogyan kezdjek el a nyáron tanulni, hogy ne legyenek nagy gondjaim az egyetemen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 21. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért egy szak név nem ártana.
2013. jún. 21. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

ha függ tőlük, akkor én kérném logisztikai mérnökire levetítve is.


köszi

2013. jún. 21. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ja bocs az lemaradt, járműmérnök (esetleg építőmérnök)
2013. jún. 21. 17:17
 4/11 anonim ***** válasza:
Teljesen mindegy az alaptudás (kis túlzással), ugyanis az első évben be tudsz hozni mindenféle lemaradást, utána meg már az ott tanultakra kell építeni. Érdemes megnézni, hogy milyen tárgyaid lesznek, hogy mik az ajánlott könyvek, jegyzetek. Néhány tárgyban alapnak vesznek pár témát, ezeket keresd ki és nézz utána, ha esetleg nem ismerős.
2013. jún. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

De pl. a fizikatudásom elég gyenge. Abból nem kellene tanulnom? És matekoznom?


Olyanokat hallok, hogy hatalmas szakadék lesz a középiskola és az egyetem között, de magamat értelmesnek tartom, meg gyors felfogásúnak. Akkor inkább csak élvezzem a nyarat? :)

2013. jún. 21. 18:08
 6/11 anonim ***** válasza:
Nagy a szakadék, de ez nem teljesen ebben nyilvánul meg. Inkább a tananyag mennyiségében. Ott dől el, hogy fel tudod-e venni a tempót vagy sem. Jóval többet anyagot fogtok venni és sokkal gyorsabban.
2013. jún. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
matekozz egész nyáron ezerrel! legalább deriválni, integrálni tudj mire elkezdődik a félév. hiába tanítják meg ott, piszok gyorsan ledarálják az elméletet és nem lesz időd felfogni mindent és megtanulni rendesen.
2013. jún. 22. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én építős vagyok, de ismerek sok közlekest is... Igen, daráld nagyon a matekot, mert itt rád fogják zúdítani, esélytelen órán megérteni. Első félévben mindkét általad írt szakon: vektorgeometria, sorozatok, deriválás, integrálás, függvényvizsgálat... Ezeken belül kb. minden, hiszen ez már egyetemi szint. ÉMK-ra fizika nagyon nem kell, max. a statikához, szil.tanhoz, dinamikához meg van egy 2 kredites fizika, de azt úgyis ki kell puskázni, mert máshogy nem nagyon lehet... :D
2013. júl. 6. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Zsigmond Kapita'ny ***** válasza:

Én is ide megyek, nekem 93% lett a matek/infóm, matek faktos voltam de am szarom le, nem pocsékoltam el a nyarat matekozásra, úgyse fogom magamtól megtanulni, az alap meg megvan, inkább gyűjtök erőt a tanuláshoz, és lazulok...


Ígyis úgyis szopás lesz az egész

2013. júl. 29. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A nehezebb tárgyak az Általános járműgéptan, matek, Statika, Műszaki ábrázolás. Az ájgt-hez találsz videókat videotoriumon, matekot, statikát meg tanuld év közben ezerrel (vagyis inkább megérteni kell, nem megtanulni):). A műábrához nagyon jó térlátás kell, és elég elvont az ábrázoló geometria, ha még nem foglalkoztál előtte ilyennel, ezt érdemes lehet gyakorolni. A többi szerintem nem olyan vészes.
2013. aug. 10. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!