Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szülésznő vagy gyógytornász?

Szülésznő vagy gyógytornász?

Figyelt kérdés
Pályaválasztás előtt állok, idén érettségizem. A gyógytornász és a szülésznő között vacilálok, és nem mindegy hogy melyiket jelölöm meg mert az előbbire jóval több pont kell. A nővérem szerint viszont a szülésznőkre nagyobb szükség van, mert sokan inkább azt fogadnak fel, mint szülészorvost. Más meg azt mondja, hogy a gyógytornász jobb, mert külföldön keresett, és én szívesen dolgoznék pl. Németországban. Mindkettőt szívesen csinálnám. Szerintetek melyik jobb?
2009. okt. 13. 09:07
 1/4 anonim válasza:

ne anyagi szempontból közelítsd, mert könnyen jöhet egy olyan törvény, hogy a hálapénz elfogadása büntetendő. (Aminek már épp ideje lenne, de ez más tészta...)


szülésznő csak akkor legyél ha jól bírod a stresszt, ha nem szültél még, nagyjából fogalmad sem lehet róla, milyen stresszes meló egy vajúdó/szülő nő obégatását elviselni:) én nem lennék szülésznő semmi pénzért sem.

2009. okt. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Jelöld mindkettőt, és az első helyre természetesen azt tedd, amihez több pont kell. Mivel mindkettő ugyanazon a szakirányon van, 3. félévben átjelentkezhetsz.

A szülésznői szakmát valóban úgy lehet legjobban végezni, ha már szült az ember. Ezt nem lehet könyvből megtanulni. Az alap dolgokat persze meg lehet, de egészen másképp ál hozzá egy már szült nő egy éppen szülő nőhöz.

A gyógytornász szakon rengeteg anatómia van, keményen meg kell tanulni, majdnem mint az orvosi anat.

Sztem mindkettő jó választás lehet, akár anyagi téren is mindkettőből meg lehet élni. Amit szívből tudsz majd végezni, azt válaszd!

2009. okt. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)

Egyébként nem is inkább anyagi okokból választottam ezeket, csak nem szeretnék az 1000. felesleges gyógytornász/szülésznő lenni, de ezek a szakirányok vonzanak.

2009. okt. 13. 09:33
 4/4 anonim ***** válasza:
Én aszerint döntenék, hogy kinek mi a feladata és számomra melyik a testhezállóbb.
2009. okt. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!