Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyiket könnyebb megcsinálni...

Melyiket könnyebb megcsinálni egy legalalább 45 % os emelt töri érettségit vagy egy min.75-80 % os középszintűt?

Figyelt kérdés
Most próbálkoztam szintemelőn de nem jött össze tanári segítség nélkül 41% os lett sajnos a szóbelit elrontottam! Októberben szeretnék megint próbálkozni csak nem tudom melyiknek álljak neki! De most mindenképp szeretnék magántanárhoz is elmenni aki felkészít!
2013. jún. 23. 21:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Azért azt vedd figyelembe, hogy emeltnek csak akkor van értelme, ha azzal több pontot szerezhetsz, mint amennyit középszinten tudnál. Jelen esetben a 75%-os középszintű duplázva 150 pont, míg a 45%-os + az 50 pont meg csak 140. Ha stabilan tudod a középszintet, akkor azt próbáld meg.
2013. jún. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Még annyira nem tudom de októberig még nagyon sokat tudok tanulni és tanárral csak meg lesz vakahogy bár az a baj hogy az októberi egy kicsit mindig nehezebb! Viszont az emelt meg nagyon nehéz szerintem nem tudom folyamatosan ezen gondolkozom mert nagyon szeretném ha jövőre összejönne a felvételi!
2013. jún. 23. 21:29
 3/15 A kérdező kommentje:
Végülis azt is kérdezhetném hogy melyikre könnyebb felkészülni hogy ezeket az eredményeket elérjem? Úgy hogy a mostani emeltem 41 % lett
2013. jún. 23. 21:34
 4/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a közép elég könnyű, a teszt egy részét ki lehet nézni az atlaszból, a másik része szövegértés a forrásból, a maradékot pedig min. tudással/alapműveltséggel meg lehet írni. Az esszék se nehezek, mert sok téma van és választhatsz, szintén van hozzá atlasz, forrás és nem várnak el sokat. A szóbelire meg megkapod a tételeket, kidolgozod, megtanulod és kész, az már nem olyan sok anyag. :)
2013. jún. 23. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Lehet hogy a középszintűt próbálom meg bár megírni ilyen jóra azt sem lesz egyszerű! Egyébként abból neten fent lesznek a szóbeli tételek vagy minden sulibsn más?
2013. jún. 24. 09:50
 6/15 anonim ***** válasza:
A szóbeli tételeket az adott tanár állítja össze, így mindenhol más, még akár iskolán belül is.
2013. jún. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Az szuper mert én már nem járok suliba! Ilyenkor mi a teendő?
2013. jún. 24. 10:57
 8/15 anonim ***** válasza:
Ahol jelentkezel érettségire, ott elkéred.
2013. jún. 24. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
nem a kormányhivatalban kell? vagy csak emeltnél kell ott?
2013. jún. 24. 11:09
 10/15 anonim ***** válasza:
Emeltet nem tudom hol kell, de célszerű bemenni abba a suliba, ahol érettségiztél, és majd segítenek.
2013. jún. 24. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!