Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Lehet valamit tenni, ha nem...

Lehet valamit tenni, ha nem érzem megfelelőnek az érettségi jegyeket?

Figyelt kérdés

Igen érdekesen alakult...Az angol írásbeli 87 pontos lett, állítólag ez már ötösnek számít.A szóbeli szereplés is jól sikerült angolból, azt még dícsérő oklevéllel is jutalmazták.Ennek ellenére az érettségi bizonyítványba 4-es van angolból, állítólag 75% az elért eredmény.Ez mégis hogy lehet??Jól érzem, hogy valami nem stimmel?Meg lehet ezt valahogy reklamálni?Lenne értelme?Szerintem valamiért lefelé kerekítettek, magyar szokás szerint.

A többi tantárgynál is hasonlót sejtek, bár az angolon akadtam ki legjobban, hisz év közben is állandóan dicsértek, az osztály legjobb angolosa voltam, angol versenyt is nyertem.Magatartásom, szorgalmam jó, példás.ezért nem értem, hogy lehet akkor 4-es?


2013. jún. 26. 07:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Az írásbelin szerzett 87 pont az nem 87%, ugyanis az írásbeli 117 pontos. Tehát a te teljesítményed csak 74%-os volt. A szóbelire 33 pontot kaphatsz. Az összesen 150 pont. Tehát ez azt jelenti, hogy 26 pontot kaptál a szóbelire, ha 75% lett a végső eredményed.


Ha nem érted a rendszert, akkor nem másokat kell azonnal csalással vádolnod, hanem egy kicsit utána kellene nézned a dolgoknak.

2013. jún. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Magatartáshoz, szorgalomhoz ennek semmi köze, de még az évközi jegyeidhez sincs közvetlenül. Egy vizsga mindig a pillanatnyi teljesítményt méri, ebben különbözik az év végi jegytől. Nyilván megtekintetted az írásbelit, és azért láttad, mennyi hiba volt benne -- lehet, hogy amúgy jó angolos vagy, csak ott és akkor nem voltál jó.


Egyébként pedig megkeresheted az érettségi jegyzőt, hogy mutassa meg a részpontjaidat, hogyan jött össze a végeredmény, és akkor jobban fogod érteni (és ha véletlenül hiba lenne benne, az is kiderül). Egyébként a részpontszámokat beírják az érettségi szoftverbe, ami országosan egységesen működik, és az dobja ki a végeredményt, így összeadási hiba nem nagyon lehet.

2013. jún. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hol lehet utána nézni?Linknek örülnék.Köszönöm a választ.
2013. jún. 26. 08:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem valamiért lefelé kerekítettek, magyar szokás szerint. "

Na ezt szeretem, amikor valaki máris magyarozik, ha nem tetszik neki valami... Szóval te ezt látod, hogy a magyarok gulyást esznek, fordítva ülnek a lovon és lefelé kerekítenek?


Ha a pontszámod alapján egy százalékos eredmény törtre jön ki, azt valóban lefelé kerekítik, nem magyar szokás szerint, hanem az érettségi vizsgaszabályzat alapján, de ez józan belátással kevesebb, mint 1% veszteséget okozhat, és csak a százalékos eredményben, mivel az osztályzatokat nem befolyásolja. Egyébként nem kerekítenek semmit, nincs ilyen lehetőség, és nem a tanárok ötletein múlik az eredmény kiszámítása. (Az előző voltam.)

2013. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Tessék a link, ebben minden benne van, csak tudjál jogszabályt olvasni: [link]
2013. jún. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az egyes tantárgyak pontozása és értékelése pedig itt látható: [link]
2013. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nos, a lefelé kerekítés gondolata onnan jött, hogy minden évben jobb volt a félévi bizonyítványom, mint az év végi.Mégis, ez hogy a bánatban lehet?Csak azt ne mondja valaki, hogy mindig az első félévben tanultam jól :)

Angol osztályzataim ebben az évben szín ötös.Bizonyítványban , érettségi bizonyítványban 4-es....

2013. jún. 26. 08:48
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy szín ötös eredmények után hármasra érettségizel, maximum azt jelenti, hogy nagyon nagyvonalúan osztályozott a tanár év közben. De az érettségit nem a tanár szubjektív döntése alapján állítják össze. Persze az érettségi színvonla sem kellett, hogy meglepetést okozzon neked, hiszen 2005-ig visszamenőleg az összes érettségi feladatsor megtalálható a neten. Lehetett nézegetni, gyakorolni, tanulni rá. Így ha nem elég jó a tudásod, akkor nem a vizsgarendszert kell okolnod, hanem magadat, mivel nem tanultad meg megfelelően az anyagot.
2013. jún. 26. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Semmi köze az év közbeni teljesítményednek az érettségihez, látom ezt nem érted. Két teljesen független dolog. Nem vehetik figyelembe az érettségin, hogy 5-ös voltál év közben...


Én például magyarból 2-es voltam év végén, az érettségi meg 4-es lett (igaz épphogy).


Nincs összefüggés a kettő között.

2013. jún. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy nyerhettél versenyt 87 pontos angol középpel? Én összesen írtam szóbelivel együtt 92%-ot (de ez százalék, nem pont) mégis kb. makogni tudok.
2013. jún. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!