Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » CNC programozó és forgácsoló...

CNC programozó és forgácsoló szakma között mi a különbség? Azt hallottam a gépkezelőnek is tudni kell programozni, ez most akkor egyben van? és mennyire nehéz elvégezni, és dolgozni benne?

Figyelt kérdés
2013. jún. 28. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

A Cnc programozó számjegyvezérlésű gépen dolgozik, erre kell tudni programozni, rajz alapján.

Ha megy a matek akkor nem okoz különösebben gondot, és fontos hogy érdekeljen is másképp csak szenvedés az egész mert unalmas.

Ha van rutinod mint általában minden szakmabelinek, akkor könnyű munka

Megírod a programot, felrakod a gépre az anyagot, és csinálja magának.

2013. jún. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

értem köszönöm.

a programozóhoz előfeltétel a cnc kezelői szakma. a kezelőinek van valami előfeltétele?

2013. jún. 28. 23:36
 3/3 FTommy válasza:

A forgácsoló bármily meglepő, forgácsolással- anyagleválasztással készít munkadarabot, eszterga gép, marógép, sik-palástköszörű, fúrógép, gyalu- vésőgép.

Régen kézi vezérléssel, ( én is ezt tanultam) ujabban CNC vezérlésű gépeken.

CNC =

[link]

A matekhoz semmi köze, mivel a régi gépek NC - ( pl hunor pnc 720) számkódokkal voltak vezérelve. Kódok bemagolandók, és azok kombinálásával irtad le, hogy mit is csináljon a gép. Az ujabbakon már grafikus felületen kell szinte berajzolni hogy mit szeretnél elérni.

Nem árt hozzá forgácsoló előélet, mert akkor tudod hogy milyen munkához milyen mozgási paraméterek kellenek.

Annélkül részletes gyártási utasitást kapsz, amin ott van hogy milyen fordulat, előtolás, fogásmélység kell. ( és vagy jó lesz, vagy nem... )

2014. febr. 6. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!