Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Emelt magyar írásbelin, ha a...

Emelt magyar írásbelin, ha a példákhoz nem azok közül írok, amik nincsenek benne a megoldókulcsban, akkor nem is jár érte pont?

Figyelt kérdés
Az idei érettségin az elmúlással kapcsolatos verseket kellett írni, és h pl. én beírom, hogy Ady Endre - Hiszek hiteltelenül Istenben - és az nem volt benne a megoldókulcsban - akkor mi van?
2013. jún. 30. 21:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha NEM azok közül írsz, amik NINCSENEK benne a megoldókulcsban, akkor olyat írtál, ami benne van, tehát kapsz pontot :)


De gondolom elírtad a kérdést. Ilyenkor elvileg elfogadják, ha mégsem, akkor lehet fellebbezni. De már késő, ha most érettségiztél.

2013. jún. 30. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
84%
Én egy olyat sem írtam bele, ami a megoldókulcsban szerepelt és mind a 6 pontot megkaptam érte.
2013. jún. 30. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja, igen xD


Köszönöm a válaszokat. Azért kérdeztem, mert úgy tudom, hogy nem szaktanár javítja az érettségiket. (vagy nem?)

2013. jún. 30. 21:17
 4/8 anonim ***** válasza:

"nem szaktanár javítja az érettségiket"

Szerinted a sarki hentes, vagy kicsoda?

Az igaz, hogy nem a te saját tanárod, hanem idegen tanár javítja, hogy elkerüljék a részrehajlást. De természetesen hozzáértő szaktanár javítja másik suliból.

2013. jún. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

most mit kellett lepontozni? valaki elbszta az érettségijét és most idegesíti, hogy más meg max. pontot kapott rá? :DDD

amúgy leginkább szaktanár függő, hogy elfogadják e vagy sem.

2013. jún. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
hát arconvágnám, aki a műveltségi tesztet nem a javítókulcs alapján javította :) amúgy amit írtál, sehogy sem jó, külön kiemelte a feladat, hogy a szenvedés ÉS az elmúlás képe is jelenjen meg. ez az Ady egy tipikus istenes-vers, szerintem egyik kritériumot sem teljesíti
2013. júl. 3. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha megfelel a kritériumoknak, akkor elfogadják.

Amit én írtam, az sem volt benne a megoldókulcsba, de jó volt, tehát elfogadták.

(Petőfi - Egy gondolat bánt engemet)

2013. júl. 3. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

én ezeket írtam:

Arany János - Epilógus

József Attila - Nem emel föl

Ady Endre - Párizsban járt az Ősz

2013. júl. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!