Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha februárban államvizsgáztam,...

Ha februárban államvizsgáztam, a TB mikor szűnik meg?

Figyelt kérdés

Sziasztok


Tudna-e valaki nekem abban segíteni, hogy meddig érvényes a TB-m, ha még nem dolgozom, de nem is vagyok már iskolás.


Felmentem a NAV oldalára, de pont ma nem működik az oldal.


2013. júl. 1. 10:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Elvileg ameddig a diákigazolványod érvényes azaz március 31-ig volt.


A társadalombiztosítás ellátásaira és a magánnyugdíjra jogosultakról, valamint e szolgáltatások fedezetéről szóló 1997. évi LXXX. törvény 16/A §


Itt biztos megtalálod a pontos választ

2013. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

+45 nap

szóval már rég fizetned kellene a tb-det

2013. júl. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hát igen, fizetném, csak nincs miből.

Önéletrajzokat küldözgetek mindenfelé, de még csak választ sem kapok.


Amilyen munkák itt vannak, nem vesznek fel, mert túlképzett vagyok.

A munkanélküli kerek-perec megmondta, hogy biztosítási munkán kívül mást nem tud ajánlani.


Üdülőövezetben lakunk, kereskedelem, felszolgálás stb. Ezekkel én mit kezdjek?


Budapestre vagy nagyobb városokba biztos felvennének, de az is pénzbe kerül.

Meg van kötve a kezem, nem tudom, hogyan tovább.

2013. júl. 1. 12:14
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

bevált tipp:


kiszeded az önéletrajzból a diplomát, elkezdesz valami kulimunkát - igen szar, de el kell kezdeni. innen lesz egy kis jövedelmed, nem sok ugyan, de 80-90ezret össze lehet szedni egy hónapban. hónapokig elvagy így, közben FOLYAMATOSAN böngészed az állásajánlatokat, elmész munkaerőkölcsönzőhöz, beregisztráltatod magad(Trankwalder, Manpower stb, tehát nem ilyen állami szarhoz, mint a sóhivatal), aztán ha mákod van hamar, ha nincs akkor 1-2 éven belül kapsz végzettségednek megfelelő állást. utána viszont abból már nem lesz kiesés, tehát építhető karrier. így mégsem ülsz otthon a sültgalambot várva, hanem összeszorítod a fogad, és pár hónapig csapolod a sört marika néni mellett.


sok sikert!

2013. júl. 1. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az elméleti dolgokat itt megírták, addig ok. Pszt.: a gyakorlatban úgy működik, hogy egyszer csak "kijelent" az egyetem és attól kezdve tudják a Tb munkatársai, hogy mi van, de ennek van ám egy átfutása. :D
2013. júl. 8. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!