Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Angol nyelvi előkészítő...

Angol nyelvi előkészítő évfolyamon (nulladikban) mik szoktak a kötelező olvasmányok lenni?

Figyelt kérdés
Milyen kötelezőket adnak fel egy szigorúbb iskolában nyelvi előkészítőn? Ugyanazokat, mint a sima kilencedikeseknek?

2013. júl. 1. 19:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Ugyanazt nem adhatja fel, mivel nem 9.es tantárgy szerintem tanultok, illetve ha a tanár elkezdi venni a 9.es anyagot, akkor esetleg.

Nekünk össze volt állítva egy külön szöveggyűjtemény, verseket elemeztünk, azokról tanultunk. Egyedül Móricz Zsigmond Árvácskájára emlékszek, hogy el kellett olvasni, de ezt is csak mert a tanárunk kitalálta.

Ha valamit is el kell olvasnod, akkor majd a tanárodtól megtudod. :)

2013. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi a választ :)
2013. júl. 1. 19:39
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk 5 évre volt elosztva a 4 év anyaga, és rendesen azokat a kötelezőket kérték számon, mit amiket az akkori 9.-esektől. Úgy volt kb., hogy amiből ők november elején írtak, abból mi november végén vagy december elején, mert nekünk eggyel kevesebb óránk volt egy héten.

Szóval nekünk el kellett olvasni az Antigonét, Iliászt, meg minden ilyesmit.... meg a Bibliából részleteket, meg ha jól emlékszek, akkor a Rómeó s Júliát is....

2013. júl. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem változó..

nekünk odüsszeia, iliász volt. bibliából, kalevalából részletek.. aztán pár dolgot kért még tancinéni, ami a köv. 4 év kötelező tananyagában nem volt benne

2013. júl. 3. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi. Én is valami ilyesmiket hallottam, hogy ugyanúgy van irodalom, csak lassabban haladunk, meg részekre osztva.
2013. júl. 3. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!