Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mennyit kell tanulnom ahhoz...

Mennyit kell tanulnom ahhoz hogy kitűnő legyen az érettségim?

Figyelt kérdés

12-es leszek és nagyon félek,hogy a kitűnő érettségihez rengeteget kell majd tanulnom.Nem is ez lenne a baj hanem az időhiány.Jelenleg emelt szintű kémia érettségire készülök,amit ősszel szeretnék letenni és azon gondolkoztam hogy esetleg már most kidolgozhatnám az egyes tételeket a normál érettségire de ez a készülés(kémiára) is rengeteg időt elvesz.

Az utóbbi években szinte mindig ötös lettem a fő tantárgyakból ezért is lenne fontos a kitűnő érettségi.



2013. júl. 3. 11:55
 1/5 anonim ***** válasza:

hát, én emelt földrajzra mentem, csak arra tanultam, a többire egyáltalán nem, így lett 4,6-os átlagom az érettségin (7 tantárgyból vizsgáztam).


hidd el, nem olyan nehéz a full jeles érettségi. nekem a matek húzta le, mert az nem lett jeles, nem gyakoroltam rá soha, de ha azt megtettem volna, akkor most meglenne a full jeles úgy, hogy még emelt is van közötte.

2013. júl. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A full ötös érettségi egyáltalán nem nehéz, de ne erre figyelj, hanem a százalékokra. Abból is igazából csak azoknál a tárgyaknál, amik számítanak. A magyart meg a törit nudli ötösre megírni középszinten, a matekot szintúgy, ha csak nem b..szol el valamit nagyon. A nyelvvel már más a helyzet, én abból mindig kritikán alul teljesítettem, de így is négyes lettem.
2013. júl. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Pár tételt nyugodtan elkezdhetsz kidolgozni

(Ha nem is mindet)

2013. júl. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Gondolom tovább akarsz tanulni. Így igazából nem a jegy a fontos, hanem a százalék, főleg a felvételi tárgyaknál. Nekem se lett kitűnő az érettségim (lett egy 4esem), mégis 455 pontom lett. Tehát a nem felvételi tárgyaknál nem számít túl sokat, hogy most 4-es vagy 5-ös, maximum szebben mutat a biziben. Egyedül az érettségi átlagnál számít a többi tárgy, de ott sem a jegy, hanem a százalék.


Szóval inkább a fő (felvételi) tárgyakra menj rá, az a lényeg!

2013. júl. 3. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
én emelt matekoztam idén így kb csak arra készültem, magyarra törire előtte való nap néztem néhány órát, magyar írásbeli így kb 0 készüléssel 94, igaz szóbelivel kicsit kevesebb, töri is meglett 5ösre a szóbelivel...angol, info meg nagyon sima...szóbelikre kell kicsit többet készülni de én aztis 2-3 nappal előtte kezdtem...sztem kémiára készülj főleg
2013. júl. 3. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!