Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ez az átlagember véleménye...

Ez az átlagember véleménye arról, hogyha valakinek nincs diplomás végzettsége?

Figyelt kérdés
Azért teszem fel a kérdést,mert én hamarosan elkezdem az új sulimat . Fogtechnikusnak megyek,mert nagyon érdekel,és ezt szeretném tanulni. Többen is kérdezték már,hová megyek tovább és a válaszomra érkeztek meglehetősen bunkó beszólások,volt olyan is,hogy kiröhögtek. Nem vagyok paranoid,volt aki meg is mondta kerek perec hogy semmi nem lesz belőlem ha nem megyek egyetemre,vagy csak simán hüledezett,hogy "neked nem lezs diplomád?!"
2009. okt. 16. 14:29
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Szóval kiegészités,mert csak igy engedte feltenni a kérdést: Ti mit gondoltok erről? Legyetek őszinték,cska kiváncsi vagyok,hogy körülöttem gondolják igy az emberek,vagy tényleg ekkora problémám lesz ebből? Felsőfokú végzettségem lesz diploma nélkül. Anyukám mondja egyedül azt,hogy ne foglalkozzak mások véleményével,tanuljam azt amit szeretnék,és hogy ma már diplomával sem biztos az elhelyezkedés és az álomfizetés.Igazából nem vettem magamra ezeket a reakciókat,mert 100% ig biztos vagyok benne h ezt fogom tanulni.
2009. okt. 16. 14:31
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Körülöttem is ezt gondolják. De tudod mit, gondolják csak, ők nem fognak megélni a diplomájukkal!
2009. okt. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
89%
Annyi haszna vagy, hogy sokszor kritérium egy álláshoz, amit ugyebár buksz ha nincs. De nagyon sok diplomás embert láttam, aki kifejezetten műveletlen volt és esetlen. Párom meg érettségivel vezető beosztásba küzdötte magát és jobban keres sok diplomastól. Így viszont apait-anyait bele kell adnod. Hogy elismerjenek. Ez van. Sokan azt hiszik a diploma velejárója a tudás, értelem.
2009. okt. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Félréertés ne essék én nem kriziálok senkit,akinek van és akinek nincsen azt sem. Szeirntme tegyen ugy mindneki ahogy szeretne,én ugy gondolom lehetek munkanélküli diplomával meg anélkül is,ilyen az élet.
2009. okt. 16. 14:57
 5/18 maundrel válasza:
100%
szerintem ma már nincs olyan nagy hordereje a diplomának...sajnos.. mivel ma már (és elnézést a kifejezésért)..minen "hülye" kaphat diplomát. nem egy ismerősömnek van diplomája, és pont emiatt nem kap munkát.. :S:S
2009. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

fogtechnikus?szerintem klassz dolog!jól is kereshetsz vele,ha ügyes vagy!!!hajrá!ne törődj a barmokkal!én is fősulira járok,de nem nagyon piacképes a szakom,hiába szeretem..ezért mellette belevágok majd én is egy szakmába..ne szégyelld!!semmivel se vagy kevesebb(sőt..)ettől!


sok sikert!

2009. okt. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
ÉN nem nézem le őket. Ne nézzetek plázacicának, de pl a kozmetikus, akihez járok fejben tudja tartani minden vendégére, hogy előző alkalommal milyen krémet tett, hogyan hatott, stb. Én nagyon becsülöm érte. Vagy egy jó autószerelő, asztalos, cukrász... nekik sincs diplomájuk.
2009. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól teszed, hogy valami "kétkezi", hasznos dolgot szeretnél csinálni! Nem ülhet mindenki az íróasztal mögött, nem lehet mindenkiből jogász, közgazdász stb. Remélem, egyszer eljön az a világ is, amikor a valódi teljesítmény számít... Hajrá!
2009. okt. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nem tudom elképzelni, hogy ezért kiröhögnek. Én egyetemre járok, de sok olyan barátom van, akik tanfolyamokra, felsőfokú képzésekre járnak. Amikor ez szóba kerül senki se nevet a másikon, pedig nem én vagyok az egyetlen, aki egyetemre/főiskolára jár.


A legvalószínűbb az, hogy a környezeted dilettáns, nagyon.


Viszont, ha úgy látod később, hogy mégis kell egy diploma, mert nem megy nélküle; egyszerűen elvégzed a fogtechnikusi munkád mellett.


Nem bonyolult az élet, csak sok a hülye...

2010. febr. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én egy évvel ezelőtt sznob voltam ilyen téren... Konrkétan xarba se vettem azt, aki nem diplomás és szándékában sincs továbbtanulni.

Tavaly nem vettek fel... Idén már megértem az embereket, néhol (főleg pesten) horror ponthatárok vannak.

De nem egy hátrány, az biztos!

2010. febr. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!