Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol találtatok gyakornoki...

Hol találtatok gyakornoki munkát és hogyan sikerült bejutni oda? Ti sem kaptok fizetést? Kor, nem, végzettség?

Figyelt kérdés
Sajnos sok helyről elutasítanak,mert pénzért szeretnék dolgozni,nem tudom megengedni magamnak az ingyen munkát:mit lehet tenni,hogy lehet kijutni ebből az ördögi körből?

2013. júl. 4. 08:35
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

akkor te még suliba jársz? Gyakornokoknak nem szoktak fizetni általában, Én önkormányzatnál voltam, (l akkor 20 év, TB)és mondták, hogy fizetni nem tudnak, de a nyarat ott tölthetem.


Pesten viszont sok helyen fizetnek, de több ideig kell ott gyakornokoskodni. A profession.hu oldalon sok ilyen hely van.

Esetleg Kecskeméten a Mercedes gyárban is tudsz lenni, ott is fizetnek.

2013. júl. 4. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Ilyen végzettségem van jelenleg...Csak diplomázni kéne...

Szie-ymék Bsc műszaki menedzser -építési szakirány.

Ezzel nem tudok mercédeszhez menni,sajnos.Én is azon nézegetem,de inkább bankos meló érdekelne.Tényleg csak a közgéseket veszik fel oda?

2013. júl. 4. 09:17
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sem találtam gyakorlati helyet, sok helyről nem is válaszoltak, bár sajnos későn is kezdtem el keresni, ez hozzá tartozik. Az utolsó utáni pillanatban láttam meg egy hirdetést a faliújságon, nem volt egy álom hely, de úgy voltam vele, hogy egyrészt túl sok választásom nincs, másrészt meg miért is ne. Fel is vettek, fizetést persze nem kapok, de sok előnye van annak, hogy ők kerestek és nem én keveredtem kéretlenül oda.

Mindenbe bevonnak, mindent elmagyaráznak, megmutatnak, nagyon tetszik, hogy nem csak malmozok egész nap.


Egyébként ahogy én a szakomon észrevettem, többnyire csak azok kapnak fizetést a nyári kötelező szakmai gyakorlatért, akik valamilyen bennfentes úton kerültek a helyükre, pl anyu-apu, betolta őket. Ritka az, amikor a cég magától ajánlja fel, hogy ezért ad egy kis zsebpénzt.

2013. júl. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Szakmátokat is leírnátok?Köszönöm!
2013. júl. 7. 18:29
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Második válaszoló vagyok, építőmérnöki szakon tanulok és egy ingatlankezeléssel foglalkozó önkormányzati tulajdonú kis cégnél töltöm a gyakorlatomat.
2013. júl. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Menedzserként ne is csodálkozz, hogy még gyakorlati helyed sincs. Én építős vagyok, és a gyakorlati helyemen ajánlották fel a fizetést, ugyanis ha eléri a 6 hetet a gyakorlati időtartamod, akkor kötelező fizetni.
2013. júl. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
En egyetmista vagyok meg (BME), es most vettek fel az egyik legnagyobb magyar szoftverfejleszto ceghez gyakornoknak, heti 20 ora korul kell dolgozni, es heti 25 rongy korul adnak.
2013. aug. 6. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem egyik barátnőm ügyvédnél volt tavaly nyáron gyakorlaton. 2 hónapot volt ott heti 5nap 4-6 órában és minden nap öt ezer ft-ot adott neki az ügyvéd. Mondtam is neki, hogy jól kifogta (ismerős által került be az irodába).
2013. aug. 20. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!