Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin a kémia számítások...

Orvosin a kémia számítások közül az összeset kell tudni, vagy van olyan rész ami csak érettségire kellett?

Figyelt kérdés
Ismételni szeretnék, de jó lenne ha nem kéne olyanokat átnézni fölöslegesen amik nem is kellenek majd esetleg. Illetve ha kell is mind, akkor mely részek amik hangsúlyosabbak?
2013. júl. 5. 12:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A számítás a kutyát nem érdekli. Egyetlen kémia zh-m volt, ami számításos volt, és nem volt túlbonyolítva, ráadásul, amit kérdeztek, azt előtte normálisan le is adták. Ha valamit minden áron át akarsz nézni, akkor a pH számítás legyen az.

Amúgy pedig azt javaslom, hogy pihenj!

2013. júl. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Tényleg ilyen kevés számítás lenne? Ennek örülök akkor..:) Amúgy még esetleg azt meg tudod mondani (vagy valaki más aki tudja), hogy fizikából melyek azok a részek a gimis anyagból, amiket jó ha tudsz alapnak? Mert jelenleg igencsak hiányos belőle a tudásom..:D Így attól félek nem leszünk valami jóban..:)
2013. júl. 5. 13:28
 3/15 anonim ***** válasza:

Jahj, hagyátok már ezt a baromságot, hogy nyáron előre ell tanulni! Pihenjél, strandoljál, bulizzál! Most jó pár évig úgy is csak 1 hónap szüneted lesz.

Nem fogsz akkor se kibukni, ha csak év közbe tanulsz.

2013. júl. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. De ha meg mindenáron tanulni akarsz, akkor találd már fel magad. Felmész az egyetem honlapjára, megkeresed a fizika/kémia intézet honlapját és keresel egy tematikát. Nem olyan bonyolult dolog ez..
2013. júl. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Egy az, hogy szépen kérdeztem, nem kéne ilyen támadóan válaszolod, mert nem esik jól..:)

Aztán, nem előre akarok tanulni, csak ismételni, mivel ősszel csináltam az érettségiket, így már régóta "nyár" van nekem, sokat felejtettem. Fizikából meg sosem voltam jó, ezért gondoltam még előtte jó lenne átnézni amik kapcsolódnak az orvosis biofizikához, mert most jobb dologom nincs. És ha meg 1-2 hónappal ezelőtt nézem át, akkor addigra ugyanúgy elfelejtem, vagy legalábbis nem lesz olyan friss, mintha most tanulnám. De nyugi utolsó pár hétben mindenképp pihenni akarok :P

Amúgy meg le lehet tölteni a biofizika könyvet, bele is néztem, de több száz oldalból nem tudom kiszűrni hogy mi az ami "alap" és már tudni kéne, vagy mi az ami új, és nincs benne a gimis könyvben is. Tippelni persze tudok, meg nagyjából van is elképzelésem hogy mely témakörök kellenek, de azért örülnék ha valaki megerősítene.

2013. júl. 5. 14:09
 6/15 anonim ***** válasza:

Ezért mondtam azt, hogy tematikát keress. Nem tudom melyik egyetemre mész, de nálunk a honlapon minden fent van. A kémia tematika is, meg a fizika tematika is.

Abból ki lehet szűrni, hogy mi kell.

Egyébként nem támadásnak szántam, sajnálom, ha rosszul esett. De azért tényleg fel lehet találni magad:DD Egyetem előtti nyáron és minden olyan információt megtaláltam a google segítségével, amire kíváncsi voltam.

2013. júl. 5. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
De ha elmondod melyik egyetemre mész és nem boldogulsz, akkor segítek keresni.
2013. júl. 5. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Néztem én már tematikát is..:)

[link]

109.oldalon van a biofizika, eszerint jelölgettem be már pár témát, de igazából mondom annyira nincs közöm hozzá..:D Így lehet van benne valami amit tudnom kéne hogy említettük gimiben, de mégse jövök rá mi az vagy hol van, azért meg nincs kedvem végigolvasni mindhárom könyvet :))

2013. júl. 5. 14:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Illetve ez nem is olyan részletes, mintha végignézném kifejtve őket, vagy elolvasnám a rendes könyvet, amiből kell majd tanulni..:)
2013. júl. 5. 14:39
 10/15 anonim ***** válasza:

Hát pedig azért a gimis fizika könyvek nem olyan hosszúak, hogy ne lehessen őket átlapozni (vagy megnézni a tartalomjegyzéket):D


De pl. szerintem ezekről volt szó a gimis tankönyvekben (bár már rég voltam gimis:D):

- elektromágneses hullámok

- fény kettős természete

- hang

- radioaktivitás

- fénytörés (gyűjtő- és szórólencsék) (látás fizikájához)


Na meg van itt pár dolog, amiről meg nem fizikán, hanem bioszon vagy kémián volt szó:

- sejtmembrán felépítése

- ozmózis

- membrántranszportok

- nyugalmi és akciós potenciál


De azért továbbra is fenntartom, hogy felesleges nézegetni:D Nekem kémiából semmi alapom nem volt, nem is érettségiztem belőle, mégis elboldogultam.

2013. júl. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!