Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosin a kémia számítások...

Orvosin a kémia számítások közül az összeset kell tudni, vagy van olyan rész ami csak érettségire kellett?

Figyelt kérdés
Ismételni szeretnék, de jó lenne ha nem kéne olyanokat átnézni fölöslegesen amik nem is kellenek majd esetleg. Illetve ha kell is mind, akkor mely részek amik hangsúlyosabbak?
2013. júl. 5. 12:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az nagyon szép dolog, hogy lelkes vagy. De csak feleslegesen beparáztatod magad.

Megnéztem ezt az izét, amit belinkeltél. Én nem Debrecenbe járok, hanem Pécsre, de azt tudom mondani, hogy ez amit linkeltél semmit sem ér.

Akkor tartok most neked egy kis oktatást. MINDIG tétel szerint tanulunk. Amíg nem tudod, hogy mik a vizsgatételek neki sem állsz, kivétel, ha az adott tárgyból nincsenek tételek, ekkor szerzel egy előadásjegyzetet, és azt használod. Továbbá a tankönyvek túl részletesek. Önmagukban, pár kivételt leszámítva nehéz belőlük tanulni. Be kell szerezni előre kidolgozott tételeket, vagy egyéb jegyzetet, ami ad egy vázat a tanulásodnak.

Arról nem is beszélve, hogy Pécsen és tudtommal Pesten is a biofizika nem az a "hűűű most megbuktok mind" tantárgy, szerintem Debrecenben sem az. Felesleges nyáron azt tanulni. Pláne úgy, hogy halvány gőzöd sincsen arról, hogy mi a fontos, és mi nem az.

2013. júl. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De csak könnyít valamit ha már hallottál róla előtte, mintha közben kéne megtanulod azt is, vagy csak én gondolom így? Még a végén rábeszéltek hogy semmi értelme tanulni..:) Mert oké, ha arról beszéltek le, hogy ne tanuljam már az anatómiát és latint meg ilyeneket, mert nyilván ráér majdá egyetemen, de ez sima ismétlés lenne, amit gimiben tanultunk (vagyis kellett volna:D). Meg most alapból mivel fél éve volt a kezemben kb. kémia könyvem is, kicsit hátrányban érzem magam, mint aki most érettségizett belőle.
2013. júl. 5. 15:13
 13/15 anonim ***** válasza:
Hát azt csinálsz, amit akarsz. Ha annyira akarsz, hát ismételj. Én nem tettem, inkább élveztem a nyarat. És mégis meglett az összes demóm és vizsgám elsőre, nem is rossz eredménnyel. Pedig kb. közöm nem volt a kémiához.
2013. júl. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Melyik egyetemre jársz?

Köszi amúgy a válaszokat, meg a tanácsokat, kicsit ismétlek még azért, pár hét, aztán pihenés :)

2013. júl. 5. 15:24
 15/15 reptoid ***** válasza:

Én a DE-re járok, amit belinkeltél az egy általános tájékoztató. Ebből neked csak annyi lesz fontos, hogy mennyit lehet hiányozni, meg hogy meg kell-e írni kötelezően a zh-t. Bifiznél mondjuk asszem elég sokat lehet hiányozni, és zh-t írni se muszáj :D


[link]

Itt nézegesd a tananyagot, ha tényleg érdekel.

Felhasználó: hallgatok

Jelszó: geta5


Nem tudom, milyen könyvet töltöttél le, nálunk a damjanovichosból kellett tanulni. Na de annak a könyvnek kb az egy tizedét. Rengeteg felesleges dolog van benne. Jól mondták előttem is, tételek szerint kell tanulni. Főleg, hogy ez is szóbeli vizsgás tárgy tételekkel.


A kémiás számítások felől pedig végképp ne aggódj. A zh-k tesztesek, karikázgatni kell, laborban meg úgyis ketten-hárman dolgoztok együtt, valaki csak tud majd titrálni :D Esetleg a vizsgának a szóbeli részén előjöhet valami egyszerű. De ha az írásbeli vizsgán túljutsz (ami ugyanilyen karikázós, és amúgy ki tudod váltani az évközi zh-kal), akkor szóbelin már nem arra mennek, hogy megbuktassanak, hanem arra, hogy esetleg javítsanak rajta. Egy pár f.aszt leszámítva persze :D

Amúgy nálunk elég sok minden így működik, hogy ha évközben szorgalmas vagy, akkor lehet olyan, hogy egyáltalán nincs vizsgaidőszakod pl első év végén. Vagy pluszpontokat tudsz szerezni, ilyesmik. Persze később bejönnek a szigorlatok, azt már nem tudod megúszni.

Szóval ne parázz a kémia miatt se. 11 kredit, az nagyon soknak számít egyetemi mércével, de ez inkább csak a szerteágazó elmélet miatt van szerintem, nem a bonyolultsága miatt.


És még én is megcsináltam, akinek köze nincs a kémiához :D Úgyhogy gyorsan hesegesd el ezeket a tanulós gondolatokat, és élvezd a nyarat!!!

2013. júl. 5. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!