Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek hogyan mondjam...

Szerintetek hogyan mondjam meg a tanáromnak, hogy tartani akarom vele a kapcsolatot akkor is, ha elmegyek a suliból?

Figyelt kérdés

Lány vagyok, most fogok majd érettségizni, és van egy tanár (nő), akit nagyon megszerettem két év alatt. Nagyon jól tanít, nem szerettem sosem a tárgyat amit ő tanít, de ő volt az aki megszerettette velem olyannyira, hogy azon gondolkozom tovább folytatom komolyabb szintem a tárgyat. Az osztályban én vagyok a legjobb (ezt ő is mondta az ofőmnek, meg a jegyeimen is látszik), viszont van egy lány, aki mindig verseng velem, ő akar jobb lenni, viszont ő úgy szerzi meg az 5-öseit, hogy puskázik állandóan, meg benyalizza magt a tanárnak rendesen. Egyébként ezzel az osztálytársammal nagyon jóban van, suli után eljárogatnak együtt, akkor ott marad vele beszélgetni csomó ideig. Megmondom őszintén, hogy ez engem nagyon zavar, lehet, hogy féltékenység? De én nem vagyok olyan személyiség, aki mondja a tanárnak, hogy tanárnő kérem, jöjjön el velem ide-oda, beszélgessünk, stb... Alig merek hozzászólni is, pedig tök jó lenne elbeszélgetni vele.

Ha leérettségiztem, mit csináljak? Nekem hiányozni fog... Sajnos ismerkedős oldalon nincs fent, így ott nem tudok írni neki, pedig írásban könnyebb lett volna.


2009. okt. 17. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:

Miután leérettségiztél, bármikor visszmehetsz az iskolába, a tanrok örülnek a visszajáró-beszámoló lelkeknek. Esetleg telefonon megérdeklődheted, mikor van lyukasórája, hogy több időtök legyen. Elkezdesz vele beszélgetni arról, hogy mi újság veled, aztán már tőle függ, hogy akar-e veled hosszabban is beszélgetni vagy pár perc után azt mondja, hogy bocsánat, de dolga van. De ha valami konkrét dolgot akarsz vele megbeszélni, megkérdezheted, hogy mikor ér rá, mert szeretnél vele beszélgetni. Ha kedves, gyerekszerető, akkor ettől nem kell félni.

(De csak egy ráérzésen alapuló apró kérdés: vannak hozzád hasonló korú barátaid?)

2009. okt. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! :)

Igazad van, miután meg lesz az érettségim, meg befejezem a sulit, vissza fogok menni, és megkeresem! Nagyon kedves, meg tudom, hogy jobban kedvel, mint a többieket, mivel mindig én készülök az óráira, meg csak én csinálom meg a házit.

A kérdésedre válaszolva, megmondom őszintén, hogy én egy elég furcsa lány vagyok. :) Nagyon sokat hülyéskedek mindenkivel (sose vagyok komoly, mindent elviccelek), bárkivel el tudok beszélgetni, viszont őszinte, megbízható barátaim nincsenek, viszont akikkel elhülyéskedek, olyanok vannak. A bajaim mondjuk senkinek nem mondanám el, nem bízom meg senkiben, kivétel anyum.

2009. okt. 17. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!