Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért tartjátok fontosnak a...

Miért tartjátok fontosnak a tanár és a diák közötti jóó kommunikációs kapcsolatot?

Figyelt kérdés
fontos lenne :D köszi a válaszokat
2011. okt. 18. 12:42
 1/8 A kérdező kommentje:
pl. jellegzetes magatartásmintákkal itt találkozik a gyerek először, itt érik kudarcok és sikerélmények.
2011. okt. 18. 12:47
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Otthon is érhetik kudarcok a gyereket, szóval nem ez az első hely, ahol ki van téve "rossznak". Viszont jó kommunikáció gondolom azért kell, hogy hatásosabb legyen az oktatás.
2011. okt. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
írok egy mondatot, s abba is belekötnek :D hát nem hiszem el
2011. okt. 18. 13:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert másképp nem lehet elvégezni azt a munkát, ami az iskola célja.
2011. okt. 18. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező! Az első kommentednek és a kérdésednek mi köze van egymáshoz? A kérdésedben felteszed, hogy miért van szükség jó kommunikációra, az első kommentbe meg kb azt, hogy miért baszogatják a diákot?! Most végül is mire vagy kíváncsi?
2011. okt. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

micsoda? az h a diák megismerkedik magatartásformákkal mióta negatívum?? kreatívabb lesz, kialakul az ízlése,személyisége kibontakozik, felelősségtudata lesz a kudarcok és a sikerélmények miatt.

egyébként mindenre kiváncsi vagyok,ami ezzel a témáva kapcsolatos.

az ellenpéldákra is. pl. h üti a diák a tanárt

2011. okt. 18. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én azért találom fontosnak, mert akkor esetlegesen fény derülhet a magatartási problémák, tanulási zavarok mögött álló konfliktusokra is, esetleges családi diszfunkciókra.

A tanárhoz merhet fordulni olyan helyzetekben, vagy olyan kérdésekben, amit esetleg csak egy osztálytársával tudna megbeszélni, aki valószínűleg szintén nem teljesen jól tájékozott.

Kiderülhetnek az osztályban lévő konfliktushelyzetek és a tanár tud is tenni ellene, a jó kommunikációval erősítheti az osztályban a csoportkohéziót.


Egyenlőre ennyi jut eszembe..

2011. okt. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nos, vannak azok a tanárok, akiknek szerintem nem is tudom mlyen bajuk lehet, de úgy beszélnek a diákkal, mint egy kutyával. Lehet a tanuló akár 18 éves is, okos, talpraesett. Az ilyen pedagógusok, ha nincs igazuk, akkor is olyan patáliát csapnak, hogy én szégyellem magam. Ha a diák válaszol, teljesen normális hangnemben, akkor is rájuk kiabál, hogy "ne feleseljél!!!!!"- na őket nem értem, hogy miért tanít(hat)nak. Ők általában képtelenek a fejlődésre, a diákhoz való igazodásra, hogy az ő tempójában haladhassanak.- ilyen ember mellett szerintem lehetetlenség fejlődni egy gyermeknek. A negatívumot amit kaphat a diák, a legkisebb esetben tudja azt úgy elraktározni, hogy a jót nézze benne és ne a rosszat.

Azonban volt olyan tanárom, aki nagyon lelkiismeretses volt, egyenrangúként kezelt engem. Szerettem vele tanulni, kérdezni. Ám amikor egyszer konfliktusba keveredtem vele, hiába kért később bocsánatot én nem tudtam megnyílni neki újra, és az nem kicsit ment a tanulás rovására. - Szóval akárki tanít, nagyon fontos az a benyomás amit a diákokban keltenek, főleg ha egy érzékenyebb tanulóról van szó.

2011. okt. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!