Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemistaként hogy spórol6ok...

Egyetemistaként hogy spórol6ok a kajával?

Figyelt kérdés
Minden olyan drága... Akár napi több ezer Ft-ot is elkajál6nék úgy, hogy még csak nem is lazacot meg kaviárt ennék. Péksütik, szendvicsek, főtt ételek, de az alapanyagok is sokba kerülnek. Ti hogyan gazdálkodtok? Ja és amúgy nem a kaján akarok spórolni legfőképp, mert nem ennék egészségtelen dolgokat, de azért pár tippet szívesen elfogadok. Köszönöm! :)
2013. júl. 8. 15:26
 1/8 anonim ***** válasza:

én ugyan (még) nem vagyok egyetemista, de kevés jövedelemből élek, és szeptemberben kezdem a sulit.


a lidl, és az aldi nagyon olcsó, 10ezer forintból meg tudod pakolni a kosarat, de nagyon durván. nyilván kicsit lentebb kell adni a szinten. minden nap nem eszem húst, de azért elég gyakran. zöldséget általában piacon veszem. figyelem a leértékeléseket, leárazásokat, és minden maradék alapanyagot (száraz zsömle) felhasználok, rengeteg spórolós recept van a neten.

2013. júl. 8. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én elég szerényen, napi kb. 500 Ft-ból ettem. Szerény alatt meg nem azt értem, hogy keveset ettem, hanem nem mindig volt a legváltozatosabb, legegészségesebb az étrendem. Két dolgot tanácsolnék a spóroláshoz:


1. Tanulj meg sok mindent főzni. Akár egy ezresből is nagyon finom ételeket lehet készíteni, amiből két napig minden étkezésre jut egy adag.


2. Ne a büfékben verd el a pénzedet. Nincs értelme megvenni 450 ft-ért egy darab szendvicset, ha ebből a pénzből majdnem kijön egy kiló kenyér, egy adag felvágott egy krémsajt, és összességében ugyanazt állítod elő.

2013. júl. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én spec. az ebédet kajáldában intézem. Egy menü 650-710 forint. Szerintem ez nem sok, ennyi pénzért magamnak nem hoznám ki. Na meg nem is tudok főzni:DDD

Reggelit elintézheted otthon, tízóraira vihetsz otthon készített szendvicset. Kenyér/zsömle, némi felvágott, sajt, zöldségek. Ez azért nem olyan vészesen sok kiadás. Vacsira szintén vmi hideg kaja.

Innivalót vigyél magaddal, ne büfékben vegyél.


Meg nekem anyum szokott csinálni szószokat otthon. Azokat berakom a fagyóba, aztán csak kiolvasztom és főzök hozzá vmi köretet.

De ezt te is megcsinálhatod. Egyszerre főzöl vmiből nagyobb adagot (pl. spagettit), aztán lefagyasztod:)

2013. júl. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Napi 500 ft-ból? Fú basszus, nem sokáig bírnám. Meg nem is szerencsés évekig csupa szendvicsen élni.
2013. júl. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én mindig napi 1000 Ft-ot számolok. Ebbe én bőven beleférek (általában nem is költök napi ezrest). Persze nem kajáldákba szoktam ebédelni.
2013. júl. 8. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
#4: 500 Ft naponta azért messze nem csak vajas kenyérre elég. Nagyon egyszerűen elkészíthető ételek vannak, spagetti, csomóféle tészta, levesek, rántott sajt/cukkini rizzsel stb. Mind-mind filléres kaják, mégis finomak és jól laksz. Csak az alsóbb polcokon kell keresgélni:)
2013. júl. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én még nem járok egyetemre, de az unokatestvérem úgy spórol, hogy 1-2 napra otthonról visz kaját ennyivel is kevesebbet kell költenie. Hétvégén úgyis főz az anyukája, csak kicsit többet, és csomagol neki.
2013. júl. 9. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha hazamegyek, akkor felpakolok egy csomó kaját, ezzel már is spóroltam. :) Egyébként a menzán eszek, levessel együtt 630 forint egy menü. Jó nagy adag, nem mindig bírom megenni, van hogy marad másnapra is, avagy vacsorára is azt eszek.

Nem vagyok nagy étkű amúgy, reggelire két zsömle, valamilyen felvágott és éppen szezonális, akciós zöldség. Még majonézre is telik, imádom. :) Vacsorára ugyanez. Egy ezresből kijövök így naponta. Ha kevesebből akarnék, akarok, akkor főzünk közösen valamit a szobatársakkal. Egy spagetti, ha zacskós, akkor is kijön 1100 forinttal (éppen aznap lejáró darált hússal :D). Ha ezt leosztom 3 felé, már jobban járok, mintha menzáznék, de ha csak ketten eszünk, akkor mi lányok abból kétszer jól lakunk. :)

Sokszor eszünk bundás kenyeret, egy kiló kenyér és néhány tojás nem vág földhöz, még is "meleg kaja" érzést kelt.

Sokszor eszünk krumplipaprikást, vagy rántottát, tükörtojást, csilis babot, vagy bármit, amivel olcsón kijövünk, ha összedobjuk amink van. Nem csak pénzt, hanem hozzávalókat is, lehet nekem van egy szál beáldozható kolbászom a lecsóba, másnak meg van tojása, a harmadik meg vesz paradicsomot, paprikát és már meg is van a kaja. :)

2013. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!